Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Zeus Ve Mia İle Hayatı Paylaşmak

Zeus Ve Mia İle Hayatı Paylaşmak

Can Dostlar Köşemizin bu günkü konuğu Girne Ozanköy’de ikamet eden Cemaliye Hanım’ın iki güzel dostu Zeus ve Mia ile olan hikayesi. Keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Zeus Ve Mia İle Hayatı Paylaşmak

Can Dost Zeus

Can Dost Zeus

Köpeğim Zeus ile tanışmam 2018 Şubat ayında oldu. Ben İstanbul’da idim. Eşim de bir köpek sahibi olmak istediğimi biliyordu. Bir arkadaşımızın köpeği doğum yapmıştı. Yavrulardan bir tanesini eşim sahiplendi. Beni hava alanından almaya geldiğinde arabaya girerken o güzel gözleriyle bana sevgiyle bakan bir köpekle karşılaştım. İnanılmaz mutlu olmuştum. Zeus bir Sibirya Kurdu evet adını Zeus koyduk ve bu isim ona çok yakışıyor. Çok güzel bir köpek ve çok asil. Kendine özgü bir karakter yapısı var. Özgürlüğü çok seviyor. Her gün hızla büyüyen Zeus’a elimizden geldiğince iyi bakıyor, gezdirmeyi, ihtiyaçlarını karşılamayı ve ödüllendirmeyi hiç ihmal etmiyoruz. Fakat Zeus nedense bulduğu her fırsatta kafasına estiği zaman bir yolunu bulup bahçeden kaçıyor. Gidip özgürce bir yerlerde takılmayı seviyor. Onu hep bir şekilde buluyoruz. O da sanırım bunu oyun haline getirdi ki tekrarlamaktan vazgeçmiyor. Biz de onu kaybetmemek için bahçemizin etrafını daha emniyetli bir hale getirdik. Onun güvenliği ve sağlığı bizim için çok önemli çünkü.

Zeus’u ailece çok seviyoruz. Fakat benim minik bir köpek sahiplenme isteğim de hep olduğundan yine eşim bu isteğimin karşılığında bana anneler gününde bir sürpriz daha yaptı.

Can Dost Mia

Can Dost Mia

10 Mayıs günü minicik pamuk gibi bir köpek kollarımın arasındaydı. O kadar çok tatlı ve minik bir şeydi ki sevmeye doyamadım ilk gördüğümde. Mia ismini verdik ona. Mia şirin, akıllı, ve kendini sevdirmeyi bilen çok şımarık bir köpek. Zeus bahçemizin asil köpeği olurken, Mia da evimizin yaramaz kızı oldu. Onu giydirmek, süslemek, tüylerini fırçalamak inanılmaz zevkli. Ayrıca bana çok büyük bir huzur katıyor. Her an bizimle. Hatta dükkanıma giderken de yanımda götürüyorum. Dükkana gelen müşteriler bile Mia’yı sevmekten kendilerini alamıyorlar. Bizim maskotumuz oldu. Ayrıca kızım da Mia’ya çok düşkün. Aynı şekilde Mia da kızımın ilgi ve sevgisi karşısında sevgisini kızımla paylaşıyor. Mia bizim evimizin küçük prensesi  şu anda.

Bana ailem ve arkadaşlarım hayretle şu soruyu soruyor. “ Bu kadar yoğunluğun içerisinde nasıl iki köpek besleyebiliyorsun?” Ben de onlara hayatı onlarla paylaşmaktan çok mutlu olduğumu ve sevginin tüm zorlukları yendiğini söylüyorum.

Mia Ve Ailesi

Mia Ve Ailesi

Sibirya Kurdu Zeus

Sibirya Kurdu Zeus

Cemaliye Hanım ve Mia

Cemaliye Hanım ve Mia

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ