Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Yüz Şekline Göre Saç-Sakal Nasıl Olmalıdır?

Yüz Şekline Göre Saç-Sakal Nasıl Olmalıdır?

Her sakal her yüz şekline gitmez. Bu saç içinde geçerlidir. Ama sakalın yüz şekline uyumu çok önemlidir. Bir modeli çok beğendiniz ama size yakışmadı. O zaman en iyi yol öncelikle yüz şeklinizi iyi bilmeli ve ona göre sakal kestirmelisiniz. Aksi halde yakışmayan bir sakalla, bambaşka birine dönüşebilirsiniz. Peki yüz şekline göre saç-sakal nasıl olmalıdır?

Yüz Şekline Göre Saç-Sakal Nasıl Olmalıdır?

Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak yüz şekline sahipseniz, saçlarınızı kesinlikle kısa kestirmeyin. Burada yüz şeklinizin boy ve en oranlarının eşitliği söz konusudur. Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar geniş bir yüzleri olduğundan, saçları kısa kestirmek yüzünüzü daha da geniş gösterecektir. Saçlarınız biraz alnınıza doğru dökülmeli ve kısa favoriler bırakmalı, kirli sakal bırakılmalıdır.

Kare Yüz Şekli

Yüz şekline göre saç-sakal nasıl olmalıdır yazımızda sırada kare yüz şekli var. Bu tip yüz şeklinde en-boy oranı eşittir. Kere yüz şekline sahip olan erkekler, saçlarının üst kısmını uzun, yan kısmını ise kısa kestirmelidirler. Saçlar arkaya doğru taranmalı, biraz da kakül olmalıdır. Kısa favori ve uzun sakal ya da kirli sakal kullanılmalıdır.

Elmas Yüz şekli

Elmas şekline sahip erkekler için ideal oranı bulmak daha kolaydır. Yani bu yüz şekline sahip erkekler biraz daha şanslılardır. Alın ve çene bölgesinde fazla uzunluk yoktur. Elmas yüz şekli olan erkekler, favorilerini uzun bırakabilir ve kakül kullanabilir. Sakal ise tamamen bırakılmış sakal olmalıdır. Bu yüzünüzü daha yumuşak gösterecektir.

Üçgen Yüz Şekli

Üçgen yüz şekline sahip erkeklerin çeneleri dar, alınları ise geniştir. Bu yüz şekline sahip erkekler, saçlarını kabarık bırakabilirler. Sakalları biraz uzun olursa daha iyi duracaktır. Böylece çene kısmı geniş gözükecek ve alınla orantılı olacaktır.

Oval Yüz Şekli

Yüz şekline göre saç-sakal nasıl olmalıdır yazımızda sırada oval yüz şekli var. En şanslı erkek yüz şekli oval yüz şeklidir. Çünkü bu yüz şekline her model yakışır. Burada tercih size kalmış. İstediğiniz model saç ve sakal modelini kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ