Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Yuh Artık Diyeceğiniz Birbirinden Farklı Tesadüfler

Yuh Artık Diyeceğiniz Birbirinden Farklı Tesadüfler

İnsan yaşamında bazen öyle rastlantılar oluyor ki adeta tarihe konu oluyorlar. Özellikle son dönemlerde internet sayesinde, asla gerçek değildir dediğimiz birçok farklı olay karşımıza çıkmakta.

Yuh Artık Diyeceğiniz Birbirinden Farklı Tesadüfler

1) Milyonda Bir Görülecek Büyük Tesadüf

Milyonda Bir Görülecek Büyük Tesadüf

Resimde gördüğünüz çiftin isimleri Aimee Maiden ve Nick Wheeler. Evlilik hazırlığı yapan bu iki insan, Nick’in büyükbabası ve büyükannesine ziyarette bulundukları sırada resim albümlerini karıştırmaya karar vermişler.

Nick’in bu resmi İngiltere, Cornwall’daki dönemin en iyi plajında çekilmişti. albümde bulunan bir fotoğrafa yakından baktıkları anda, Aimee’nin arkada bulunan küçük çocuk olduğunu fark ettiler. Aslında bu fotoğraf 11 yıl öncesine aitti ve o yıllarda bu ikili birbirlerini bile tanımıyorlardı. Bu genç ikili, fotoğrafın çekildiği bu plajda evlenmeye karar verdiler.

2) Bir Kadının İntiharına Sebep Olan Adamın Hazin Sonu

Bir Kadının İntiharına Sebep Olan Adamın Hazin Sonu

Henry Ziegland isimli bir adam, aslında kaderden kaçtığını düşlüyordu. 1883 yılında artık onu sevmediğini düşündüğü sevgilisinden ayrıldı ve bunu kabullenemeyen genç kadının intihar etmesine sebep oldu.

İntihar eden kadının erkek kardeşi, kız kardeşinin intikamını alma arzusuyla Ziegland’ı silahla vurdu ve sonrasında, vurduğu adamın öldüğünü düşünerek silahı ile kendisine ateş etti. Fakat Ziegland aslında ölmemişti, sıkılan mermi sadece yüz kısmını sıyırmış ve arkasında bulunan bir ağaca isabet etmişti. Ziegland, muhtemelen ne çok şanslı olduğunu düşünmüştür. Esasen olaylar bununla sona ermedi, esas olan bu olaydan sonra gelişecekti. Aradan geçen yıllar sonrası Ziegland, merminin isabet ettiği ağacı kesmeye karar verdi. Merminin isabet ettiği ağacın gövdesi oldukça iri göründüğünden işi basitleştirmek için dinamitle patlatmaya karar verdi. Patlama sırasında mermi fırladı ve Ziegland’ın başına isabet etti ve o anda o mermiden dolayı öldü.

3) Her Seferinde Ölümden Dönen Şanslı Çift

Her Seferinde Ölümden Dönen Şanslı Çift

Birmingham bölgesinde yaşayan Jason – Jenny Cairns çifti için seyahat yeri seçmek, yaklaşık yedi yıl süre zarfında üç terör saldırısına tanıklık ettiklerinden dolayı adeta kötü bir kabus haline geldi.

Bu şanssız çift, 2001 senesinde İkiz Kule saldırıları esnasında New York’da geziniyorlardı;
2005 Temmuz ayında 3 metronun ve bir metrobüsün bombalandığı esnada ise birkaç günlüğüne Londra’da gezide bulunuyorlardı.
Daha bitmedi! Sonrasında yıl 2008 yılını gösterdiğinde bu defada bu şanssız çift tatil amaçlı bulundukları Mumbai’de yaşanan silahlı saldırıya tanıklık ettiler. Bunca yaşanan kötü olaylara rağmen halen ayakta kalmaları ve hiç zarar görmemeleri sizce de mucize değil mi?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ