Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Yoğurdun Cilde Faydaları

Yoğurdun Cilde Faydaları

Yoğurtta kalsiyum, potasyum, probiyotik ve daha birçok vitaminler vardır. Vücudumuza faydası olduğu kadar, cildimize de çok faydalıdır.

Yoğurdun Cilde Faydaları

Fakat yoğurdun doğal ve katkısız olması gerekmektedir. Eğer değilse aynı etkiyi vermeyecektir. Yemeklerin yanında bolca kullanıdığımız yoğurt, güzellik alanında da çok tercih edilen bir gıdadır. Özellikle cilt bakımı yaparken ve güzel bir cilde sahip olmak isteyenler hem doğal hem de ucuz olan bu yoğurt maskeleriyle harika bir cilde kavuşabilirler.

Çok İyi Bir Arındırıcıdır

İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde peeling olarak kullanıldığında çok iyi bir arındırıcıdır. Cildinizi ölü derilerden arındırır.

Cildi Nemlendirme Özelliği Vardır

İçeriğindeki laktik asit, hidroksil asit sayesinde cilt arınır ve nemlilik kazanır. Hassas ve kuru cilde sahip olanlar için oldukça iyi bir maskedir. Cildi yatıştırarak nemlenmesine yardımcı olur. Cildinize sürün ve 15 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Gözenek Sıkılaştırma Özelliği Vardır

Yoğurdu cildinize uyguladığınızda gözeneklerde daralma ve sıkılaşma olmaktadır. Cildinize sürdüğünüzde 15 dakika bekletin ve ardından yıkayın. Ayrıca sivilceleri, mikropları, bakterileri yok ederek cildinizin daha güzel görünmesini sağlar.

Ciltte Oluşan Lekelere Karşı Savaşır

Yoğurtta bulunan çinko, sivilcelerden ve güneşten kaynaklanan lekelerin açılmasına yardımcıdır. Cilt kızarıklıklarını alır. Yoğurdu sulandırarak uygulayın ve 10 veya 15 dakika kadar bekletin. Ardından yıkayın. Güneşten kaynaklanan yanıkların tedavisinde etkindir. İçinde bulunan çinko sayesinde yanmayı alır ve cildi rahatlatır.

Yaşlanma Karşıtı Özelliği Vardır

Cildinizde meydana gelen ince kırışıklıkları alarak yeni kırışıklıkların oluşmasını da engellemeye yardımcı olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ