Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Yoğurdun Cilde Faydaları Saymakla Bitmez

Yoğurdun Cilde Faydaları Saymakla Bitmez

Cilde çok fazla yararlı olan ürünlerin başında kuşkusuz yoğurt gelir. Aynı zamanda yoğurt maskesi sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Özellikle yoğurt gibi katkı maddesi bulunmayan doğal besinler cilde yarar sağlayan besinlerdir, aynı zamanda güzellik açısından oldukça hoş görünüm sağlama özelliğine sahiptir.

Yoğurdun Cilde Faydaları Saymakla Bitmez

Yoğurt vitamin ve mineral bakımından çok zengindir ve cildi zararlı organizmalardan arındırdığı gibi, pürüzleri de ortadan kaldırır.

Yoğurt deri altı için oldukça yararlıdır. İçerisinde bulunan kalsiyum, çinko, B vitamini ve laktik asit cilt sağlığı içinde çok önemlidir. Düzenli kullanıldığı zaman gözle görülen fark, yoğurdun önemini göstermektedir.

Yoğurdun Cilde Hangi Faydaları Vardır?

Yoğurdun Cilde Faydaları

Yoğurdun Cilde Faydaları

Cilde Nem Katar

Yoğurdun içerisinde bulunan laktik asit sayesinde kuruyan ve yorulan cilde maske olarak uygulandığı zaman cilt canlanır ve nemlenir. Yüze uygulandıktan sonra bir süre bekletilir ve ılık suyla yıkanır.

Cilde Parlaklık Verir

Daha parlak ve daha canlı bir cilt için yüz, kol, bacak ve omuzlara yoğurt maskesi uygulayabilirsiniz. Yoğurt içerisinde bulunan tirozinaz vücutta kararmayı ve matlaşmayı tetikleyen melanin hormonunun giderilmesinde etkili olur.

Peeling Etkisi Gösterir

Kozmetik ürünlerde katkı maddesi elbette ki vardır. Bunun yerine doğal yoğurt kullanabilirsiniz. İçerisindeki hidroksil vealfa sayesinde cilt gözeneklerin de oluşan yağlanma ve siyah nokta problemini yoğurt kullanarak çözebilirsiniz. Yoğurt iyi bir temizleyici olup cildi tahriş etmez ve hücre yenilenmesini hızlandırır.

Cilt Lekelerini Kaldırır

Yaz mevsiminde beliren güneş lekeleri ve siyah noktalar çok can sıkar. Bu problemden kurtulmak için de yoğurt çok etkilidir. Yoğurt içerisinde olan çinko cilt lekesi, akne, yağ bezesi iltihabı ve sivilce sorununu ortadan kaldırır ve daha sağlıklı görünüme ulaştırır.

Göz Altı Torbalarını Azaltır

Halsizlik ve yorgunluk durumlarında veya yaşlanmaya bağlı belirtilerde göz altında torbalar oluşur. Bunun için de yoğurt düzenli kullanıldığı zaman göz altı torbalarının azaldığını göreceksiniz.

Yaşlanma Belirtilerinde Azalma Görülür

Laktik asit güçlü bir antioksidandir ve yoğurt içerisinde bol miktarda vardır. Bu asit yaşlanmaya bağlı olan lekelenmeleri ve kırışıklıkları engeller.

Deri Enfeksiyonu Ve Mantar Tedavisinde Etkilidir

Haftada 4-5 kez cilde uygulandığı zaman antifungal etkisi sayesinde deri hastalıkları ve mantar tedavisinde önemli katkısı vardır.

Yanıklarda Tedavi Edicidir

Özellikle güneş yanığı ve bazı yanık türlerinde içerisindeki çinko ve kalsiyum sayesinde etkilidir. Bunlar deri altına nüfuz ederek ağrı dindirir ve kötü görünümü yok eder.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ