Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Yeni Tanışılan Birinde İyi Bir Etki Bırakmanın 6 Yolu

Yeni Tanışılan Birinde İyi Bir Etki Bırakmanın 6 Yolu

Günümüz teknoloji dünyasında sanal alemde oldukça sosyal olabiliyorken, maalesef gerçek hayatta ve kalabalık içerisinde sıkıntı çekebiliyoruz. Bazı zamanlar sosyal medya üzerinden paylaşım yapan insanların yazıları bizi kahkahalara boğuyor veya derin duygulara kapılmamıza sebep olurken, onlarla tanışma imkanı bulduğumuzda büyük bir hayal kırıklığına uğruyoruz. Sanal dünyayı dilerseniz biraz  kenara bırakalım ve gerçek dünyaya dönelim. Gerçek dünyada yaşanan sıkıntılar içinde; Örneğin yeni bir iş görüşmesi yaparken ya da yeni arkadaşlarla tanışırken ve de aşk ve ilişkiler de sıkıntı yaşıyorsanız sizlere bazı önerilerimiz olacaktır.

Yeni Tanışılan Birinde İyi Bir Etki Bırakmanın 6 YoluKibar Olun

Yeni tanıştığınız bir kişiye karşı kibar olmanız oldukça önemlidir. Kibar olmak iyi bir eğitim geçmişi, kültürel alt yapı ve sosyal becerinin önemli bir göstergesidir. Elbette ki duyarlı olmanın ve herkese karşı saygılı davranmanın ilk adımı da kibarlıktır.

Göz Teması

Karşınızdaki kişiyle konuşurken gözlerine bakmanızda hiçbir sakınca yoktur. Bu bir duygu transferidir. Yeni tanıştığınız kişiyle daha kolay bağ kurarsınız ve sizi daha çabuk tanımasını sağlarsınız.

Neşeli Olun

Hiç kimse somurtan ve sert bakışlarla yüzünü asan kişilerden hoşlanmaz. Yeni tanışılan birinde etki bırakmanın 6 yolundan biri ise neşeli olmaktır. Neşeli bir tavır ile, hem de pozitif enerjiniz ile etrafınıza da iyi gelebilirsiniz. Bu size karşı karşınızdaki kişi veya kişiler açısından iyi bir etki yapar.

Farklı Olun

Farklı tavır ve düşünceleriniz varsa bunların arkasında olun. Hiç kimse aynı olmak zorunda değildir. Farklı biriyle tanışmak herkese çekici gelir. Her insanın içinde farklı birileriyle tanışmak ve sosyallik kurmak isteği vardır. Bu özelliğinizi değerlendirin.

Hitablarınızı Samimi ve İsmiyle Yapın

Sürekli siz kelimesini kullanmak her iki tarafa da belli bir süre sonunda sıkıcı ve yorucu gelir. Tanışıp sohbeti ilerletme yoluna girmişseniz yalandan bir saygı yaratmak için mücadele vermeyin. Hitaplarınızda ki samimiyet onu etkilemişse ve sohbetinizden hoşlanmışsa bunu zaten size belli edecektir. İsmiyle hitap etmek en doğrusudur.

Anlatılanları Dinleyin

Yeni tanışılan birinde iyi bir etki bırakmanın 6 yolu arasında anlatılanları iyi dinlemek en önemli maddelerden biri olmaktadır. Her insan konuşmalarının dinlenmesini ister. Eğer dinliyor gibi yapıp bir gözünüz telefonda ya da başka bir yerde ise karşınızdaki kişi bunu anlar ve iyi bir etki bırakmazsınız. Doğru tavır size hem insan kazandırma hem de gerçek paylaşımlar yaşama imkanı sağlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ