Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

YENİ ALDIĞIM AYAKKABILARIM VURUYOR ACABA NE YAPABİLİRİM?

YENİ ALDIĞIM AYAKKABILARIM VURUYOR ACABA NE YAPABİLİRİM?

Bu sorun herkesin başına gelmiştir, özellikle topuklu ayakkabılar da bu çok sık rastlanan bir durumdur. Acaba çözümü nedir diye çareler üretmeye çalışırsınız. Vuran ayakkabı nasıl açılabilir? Bunun bir çaresi var mı? diye ayakkabıcıları dolaşırsınız ya da aldığınız ayakkabıyı çok severek almanıza rağmen giyemediğiniz için onlara veda etmek zorunda kalırsınız. İşte yeni aldığım ayakkabılarım vuruyor acaba ne yapabilirim? Sorusuna cevap olarak size basit ve evde yapabileceğiniz bazı çözüm önerileri vereceğiz.

Vuran Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Vuran ayakkabılardan dolayı bazen dayanılmaz acılar yaşanabilir. Halbuki bu sorunun çözümü sanıldığı kadar zor değil, oldukça basittir. Size bu yazımızda denenmiş ve etkili olan bir uygulamadan söz edeceğiz.

Vuran Ayakkabıyı  Döverek Yumuşatabilirsiniz

Ayakkabılarınızın arka tarafı vuruyorsa ilk uygulayacağınız yöntem vuran kısmı dövmek ve bu şekilde yumuşatmaktır. Ayakkabının arka kısmını sert bir cisimle sabitleyin ve üzerine bir bez serin. Çekiçle bu kısmı dövün. Bu işlemden sonra ayakkabılarınız yumuşayacaktır. Ayakkabı tamircileri de sıklıkla bu işlemi uygulamaktadır. Dövme işlemini kolaylaştırmak için masanın köşesinden yararlanarak sivri bir takozla ayakkabılarınızı dövebilirsiniz. Ayakkabılarınızın zarar görmemesi için üzerine koyacağınız bezin kalın olmasına özen gösterin ayrıca vurma işlemini de doğru ayarlayın. Uygulamayı doğru yaptığınız takdirde ayakkabınızın şekli de bozulmaz.

YENİ ALDIĞIM AYAKKABILARIM VURUYOR ACABA NE YAPABİLİRİM?

Vuran Ayakkabılarınızı Buzluğa Koyabilirsiniz

Bir diğer yöntem de ayakkabılarınızı poşete koyarak bir gün boyunca buzlukta bekletmektir. Ayakkabı size biraz küçük geliyorsa içlerine su dolu poşetler koyarak buzluğa koyabilirsiniz. Su buza dönüştüğü zaman hacmi genişlediğinden ayakkabınızın açılması sağlanmış olur. Böylece ayakkabılarınız kalıba konmuş gibi genişleyecektir. Ayakkabıların içine koyduğunuz poşetleri fazla suyla doldurmamaya özen gösterin. Bu ayakkabılarınıza zarar verebilir. Suyun miktarını iyi ayarlamalısınız aksi takdirde ayakkabılar fazla genişlerse görüntüsü deformasyona uğrar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ