Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Yemek Masası Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yemek Masası Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yemek odanızda değişiklik yapmak istiyorsanız lütfen yemek masası almadan önce size vereceğimiz önerileri okumadan karar vermeyiniz.

Yemek Masası Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Günümüz yaşam alanları eskiye nazaran biraz küçülmüş olsa da mutfak ve salon bölümünde bulunan yemek masaları yerlerini koruyorlar. Salonda bulunan yemek masasını sıklıkla kullanmasak da oturma odalarının yine de vazgeçilmezi olmayı sürdürüyorlar. Birçok kez mobilya alırken hataya düştüğümüz gibi yemek masası seçerken de bazen hataya düşebiliriz. Bunu da fark edince iş işten geçmiş oluyor ve o ürünü kullanmak zorunda kalıyoruz. İşte bu yazımızda yemek masası alırken göz önünde bulundurulması gereken faktörleri sizlere hatırlatmak istedik.

Yemek Masasının Koyulacağı Yeri Önceden Seçin

İlk yapmanız gereken yemek masanızı koyacağınız yeri belirlemek olsun. Yemek masası için uygun yer seçildikten sonra bu bölgenin ölçülerini detaylı bir şekilde not defterinize yazın. Alacağınız mobilyanın boyutlarına göre başka bir mobilyanın yerini kaydırma ihtimali varsa esneklik payı olarak bunu da not alın. Bu, alacağınız yemek masası için size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Renk Ve Malzemeyi Düşünün

Yemek masası seçerken halı veya oturma grupları gibi birçok renk ve malzeme alternatifi bulmanız kolay değildir. Genelde belli malzemelereden yapılan yemek masaları piyasada yer almaktadır. Bu nedenle önceden düşünüp eviniz için hangisinin sizin için uygun olduğunu belirleyin. Eğer bunu düşünmeden mağaza dolaşmaya başlarsanız işiniz oldukça zorlaşacaktır.

Masam Yuvarlak Mı Dikdörtgen Mi Olsun?

Yemek masası biçimleri de bazı dönemlerde moda ve trendlere göre farklılık gösteriyor. Örneğin yirmi yıl önce yuvarlak yemek masaları oldukça moda iken günümüzde dikdörtgen masalar moda. Evinizin konumu ve odanın şekli bu karar için son derece önemli. Aksi takdirde beğenerek aldığınız bir masa modeli eve getirdiğiniz zaman uyum sağlamadığını görürsünüz ve bu da moralinizi çok bozar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ