Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

YAZ ÖNCESİNDE ZAYIFLAMA DİYETİ NE KADAR SAĞLIKLI?

YAZ ÖNCESİNDE ZAYIFLAMA DİYETİ NE KADAR SAĞLIKLI?

Kış ayları bitip de bahar mevsimi geldiği zaman çoğu kişi psikolojik olarak kış mevsiminde aldığı kiloları verme telaşına girer. Bunu uygulamak için de dergi, gazete ve internet sitelerinden adı da mucize diyetler diye lanse edilen şok  diyetleri uygulamaya başlar. Şunu çok iyi bilmek lazımdır. Yaz öncesinde zayıflama diyetleri ne kadar sağlıklı? Kesinlikle bu bilinçte hareket edip sağlığınızı tehlikeye atacak diyet uygulamalarından uzak durmanız gerekmektedir.

Bu uygulamayla çoğu kişide birkaç kilo kayıp olur fakat uyguladığınız bu şok diyet protein ve su yönünden yetersiz bir program ise kişi kilo verdiğini sanır. Bunun yanında yaz öncesinde zayıflama diyeti ne kadar sağlıklı? Sorusuna şu açıdan da bakalım. Mucize diyet diye size sunulan programların kalori toplamı da çok düşük olduğundan bir süre sonra vücutta metabolik direnç görülecektir. Yani siz sonrasında ne kadar diyet yaparsanız yapın eskiye nazaran daha az kilo vereceksiniz. Çünkü vücudunuz daha az kalori harcamaya başlayacaktır. İşte bu da yaz öncesinde bilinçsizce başladığınız zayıflama diyetinin ardından kilo almaya başlayacaksınız anlamına gelir.

Bu sebeple her zaman için yapmanız gereken kendi vücut  yapınıza, kan bulgularınıza ve yaşınıza uygun olan ve diyetisyen tarafından hazırlanmış olan zayıflama programlarını uygulamanızdır. Umarız yaz öncesinde zayıflama diyetleri ne kadar sağlıklı? Sorusunun cevabını sizlere verdik. Her zaman için şunu asla unutmayın. Amaç kısa süreli kilo vermek değil bir yaşam şekli olan sağlıklı beslenme ve doğru diyetle sağlıklı ve zinde kalabilmek olmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ