Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Yatırım Yapacakların Bilmesi Gerekenler

Yatırım Yapacakların Bilmesi Gerekenler

Parasal sıkıntınız varken veya borç ödüyorsanız yatırım yapmak kolay değildir. Ama yatırım yapmaya başlarken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Kıbrıs haberleri arasında son dönemde birçok yatırım araçları hakkında demeçler karşımıza çıkmaktadır. Önemli olan elinizde bulunan para miktarı ve ne kadar o parayı işletecek zamanınızın olmasıdır.

Yatırım Yapacakların Bilmesi Gerekenler

Yatırım yaparken enflasyonu da göz önünde bulundurarak başlangıca göre daha iyi durumda olmanız gerekiyor. Çoğu zaman yatırım yapmak risk ile ilişkilendirilir. Oysa finansal planlama ile şans oyunları gibi hızlı zengin olma yöntemleri arasında çok fark vardır. Kısa sürede çok kazanma isteğinde olmak, çok daha fazla kaybetme ihtimali anlamına da  gelir. Yatırım yapacakların bilmesi gerekenler şudur ki doğru ve dikkatli davranışlar doğru yatırımlar yapmaya başlamanızı sağlayacaktır.

Yatırım yapacakların bilmesi gerekenler içinde temel bilgileri akılda tutmaktır. Yatırımda elde edilecek toplam getiriyi göz önünde bulundurmak oldukça önemlidir. En bilinen güvenli bir yatırım gereci olan bankada mevduat yatırımı oldukça düşük faiz durumunda çok iyi bir yatırım olmamaktadır. Çünkü faiz oranları çok nadir enflasyonun üzerinde olur. Paranız artar gibi gözükse de aslında değer kaybeder. Eğer hiç riske veya daha uzun vadeli bir plana girme düşünceniz yoksa paranızı faizli birikim hesabında değerlendirerek bir miktar faiz getirisi elde etmeniz yine de mantıklıdır.

Ne şekilde birikim yaparsanız yapın ama asla yastık altında para biriktirmeyin. Enflasyon nedeniyle kaybınız fazla olur. Hırsızlık olayını da göz ardı etmeyin. Hisse senedi yatırımı da finans haberleri son dönemde oldukça ışık tutacak bilgiler vermektedir, hisse senedi yatırımı karlı bir yol olarak söylenmektedir. Ayrıca yatırım fonları da yatırım yapacakların bilmesi gerekenler içindedir. Miktar olarak az para ile yatırım yapmaya başlamanın her zaman farklı yolları vardır. Başlamak önemlidir. Başladıktan sonra işler zamanla kolaylaşacaktır. KKTC haberleri sürekli takip edildiğinde göreceksiniz ki gün geçtikçe yatırım araçları farklı kazanç ve kayıplara yol açmaktadır, bu bağlamda piyasa ekonomisi çok iyi takip edilmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ