Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

YATARKEN SAÇLARINIZA ASLA YAPMAMANIZ GEREKENLER

Vücut sağlığınızla ilgili herhangi bir değişiklik ya da bozulma saçlarınızda kendini gösterir. Saçlar aslında bedenin uyarı kısmıdır. Bu nedenle bakım ve özen oldukça önemlidir. Onlara iyi davranırsanız onlar da size güzel, bakımlı ve sağlıklı olarak geri dönüş yapacaktır.

YATARKEN SAÇLARINIZA ASLA YAPMAMANIZ GEREKENLER

Uykuda sizi rahatsız edeceğini düşündüğünüz saçlarınızı yatıştırmak için bağlayıp uyumak çok yapılan yanlış bir harekettir. Saç kökleriniz birçok dokuyla ve kılcal damarla bağlantılıdır. Bütün bir gece boğduğunuz saçlarınızın sabah iyi bir performans sergileyeceğini sakın düşünmeyin.

Bu da oldukça yanlış bir alışkanlıktır. Genelde yatmadan önce yapılan banyo sonrası saçlar tam kurutulmadan yatağa girilir. Saçlar ıslakken daha çok zarar görür. Kırılma ve kopmalar daha çok olur. Eğer bunu yaşamak istemiyorsanız yatağa girmeden önce saçlarınızı iyice kurutun.

Genelde ihmal edilen bir durumdur. Geniş bir taraf yardımı ile saçlarınızı yatmadan tararsanız canlı kalmalarını sağlarsınız ve üzerlerinde oluşan elektriği alırsınız. Sabah kalktığınızda daha dinlenmiş ve sağlıkla parlayan saçlarla karşılaşırsınız.

Çok yaygın bir kullanım olan pamuklu yastık kılıflar cildinize olduğu gibi saçlarınıza da zarar verir. Cilt ve saçlardaki nemi çeken bu tür kumaşlar onları kurulaştırır ve kırılgan bir hale döndürür. İpekli kumaşları öneririz.

Sadece saçlarınız için değil genel anlamda sağlığınız için de havasız bir odada uyumak son derece sakıncalıdır. Yatmadan önce mutlaka odanızı havalandırın. Vücut uykuda iken yeterince oksijenle beslenemediği için saçlarınızda kırılma ve dökülme etkileri yaşanabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ