Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

ÜNLÜLERİN SESLENDİRDİĞİ TÜRKÇE ŞARKILARDA GEÇEN 10 İLGİNÇ DİYALOG

ÜNLÜLERİN SESLENDİRDİĞİ TÜRKÇE ŞARKILARDA GEÇEN 10 İLGİNÇ DİYALOG

Müzik sektörü oldukça geniş bir sektördür zaman zaman birçok insanın dikkatini çeken şarkı sözleri oluyor ve bu şarkı sözleri de birçok insana kulağına normal gelse de aslında hepsinde de farklı diyaloglar geçmektedir. Bazı şarkıcılar bu erotik sözleri doğrudan anlatmakta bazıları ise dolaylı yoldan düşündürücü bir şekilde anlatmaktadır.

ÜNLÜLERİN SESLENDİRDİĞİ TÜRKÇE ŞARKILARDA GEÇEN 10 İLGİNÇ DİYALOG

1: “Ben Şarkımı Söylerken ki şarkısında ki o dikkat çeken sözleri birçok kişi hatırlamıştır”

Şebnem Ferah’ın bu şarkısında ‘’içine girdiğin kaygan deliği büyük bir dünya mı sandın’’ diye başlayan bir cümle vardı birçok insan bilir bu şarkıyı Şebnem Ferah’ın burada anlatmak istediği şey çok açık aslında.

2: ” Giriver koynuma, sana yapacaklarım var”

Seren Serengil’in yapacakları aslında gayet açık aslında şarkıda ne kadar kapatmaya çalışsa da herkes anlamıştır ne yapmak istediğini ve yapacaklarını.

3: “O şimdi asker”

Yıllardır herkesin bildiği ve birçok askeri filme konu olan bu şarkı da Tuğba Ekinci’nin ne demek istediği belli askere gidenlerin iyi bildiği ve orada bazı şeylerden mahrum kalındığından en azından herkes bilmese de burada askerliğini yapmışlar Tuğba’nın ne demek istediğini anlamışlardır.

4: “Aksın bacaklarından oluk oluk”

Bu şarkıda Teoman adeta her şeyin en derinine inmiş biraz sitemkar bir şekilde doğmayacak milyonlarca çocuk aksın bacaklarımdan demiş ve yeni nesil gençleri her şeyin ne olduğunu ve Teoman’ın ne demek istediğini anlamaktadır.

5: “Bandıra bandıra”

Evet burada Yonca Evcimik’in ne demek istediğini anlamak aslında çok ta zor olmasa gerek şarkının adı Deli ve şarkının adı gibi sözlerin de ‘’ye beni’’ cümlesi her şeyi çok açık bir şekilde anlatıyor yani ne demek istediğini anlamak için çok kafa yormamak gerek.

6: “Bu gece ateşim bedeninde yanacak.”

Evet yıllardır yine herkesin bildiği ve özellikle yaz aylarında söylenen şarkılardan biri olan Emre Altuğ’un bu şarkısında sözlerden anlaşılacağı gibi Emre Altuğ’ da gayet yanmakta ve sözleriyle gençleri de adeta yakmaktadır.

7: “Dokunsun her yerime ten kokun”

Şarkının  adı ‘’Uff’ sözlerden de anlaşılacağı üzere gerçekten de uff dedirtecek ve nirvanaya yükseltecek bir şarkı.

8: ” Tende en kuytumu al “

Sezen Aksu ‘’Ruhuma Asla’’ şarkısında her şeyini almasını istiyor ‘’Tende en kuytumu al’’ derken de ne demek istediğini bunu dinleyen herkes anlamaktadır saf olan biri bile burada Minik Serçe’nin ne demek istediğini anlamaktadır.

9: “Pantolonunu sevdim çıkar onu bebeğim”

Bu şarkıda Gökhan Tepe’ye ait bir şarkı burada Gökhan Tepe’nin niyeti bozduğunu görmekteyiz tabi ki de burada pantolonu sevdiği için çıkarmasını istemiyor herkes anlamıştır herhalde niyetini.

10: “Çekeceğin var elimden, alacaklıyım teninden, ne dediğimi anladın sen acil durum uyansana!”

Anladığımız üzere Murat Dalkılıç zor durumda kalmış ve sevgilisini uyandırmakta oldukça fazla güçlük çekiyor. Yıllardır birçok kişinin bildiği bir şarkı olan bu şarkıda sözlerini iyi okuduğumuzda Murat Dalkılıç’ın niyetini anlayabiliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ