Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Ünlü Seyahat Ülkesi Dubai Gezilecek Yerler

Ünlü Seyahat Ülkesi Dubai Gezilecek Yerler

Seyahat ve tatil severlerin en fazla gitmek istediği ya da tekrar gitmek istediği en gözde tatil cenneti Dubai. Dubai, 1800’lü yıllarda1200 nüfuslu bir balıkçı köyü iken şu anda dünyanın en büyük ve önemli turizm ticaret merkezlerindendir.

Ünlü Seyahat Ülkesi Dubai Gezilecek Yerler

Tatil cenneti Dubai olan Birleşik Arap Emirliğinin 7 emirliğinden birisidir. Her yıl milyonlarca turist dünyanın dört bir yanından buraya akın eder. Dubai gezilecek yerler arasında çölün ortasında yükselen gökdelen tarlasını yerinde görmek en başta gelir.

Tatil Ülkesi Dubai Gezilecek Yerler

Dubai bazıları için yapay bir şehir bazıları için de ömür boyunca bir kez dahi görülmesi gereken bir yerdir. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi, dünyanın en yüksek binası, en büyük akvaryum gibi enleri içinde barındıran Dubai’de kültür turu yapabileceğiniz gibi deniz tatili de yapabilirsiniz. Peki Dubai’de gezilecek yerler neresi?

Dubai Seyahat Edilecek Yerler

Dubai Seyahat Edilecek Yerler

Dubai Seyahat Edilecek Yerler

Burj Al Arab

Şehrin simgesi olan 7 yıldızlı Burj Al Arab oteli yer alıyor.

Burj Khalifa

Dünyanın en yüksek binasıdır.

The Dubai Mall

The Dubai Mall, dünyanın en büyük alışveriş merkezi.

Dubai Müzesi

Dubai’de yer alan en eski yapı olma özelliğine sahip.

Madinat Jumeirah

Şehrin eski yerleşim yeri olan Bastakiya’nın rüzgar kulesi evlerinden ilham alınarak inşa edilmiş güzel bir çarşıdır. Gezi severlerin kesinlikle uğraması gereken bir yerdir.

Palm Jumeirah

Denizin doldurulması ile oluşturulmuş bir kara parçasıdır. Ünlü Atlantis Hotel ilk sırada olmak üzere yaklaşık 30’a yakın farklı sektörlerden işletmeyi kapsayan Palm Jumeirah, hatta uzaydan bile rahatlıkla görülebiliyor.

JBR Walk & Dubai Marinas

Palmiye Adası’nın az ilerisinde bulunan gökdelenler olağanüstü güzellik içerisindedir.

Altıncılar Çarşısı

Altıncılar Çarşısı, şehrin otantik pazarlarından biri. Ünlü seyahat ülkesi Dubai’de gezilecek yerler dendiğinde gidilmesi gereken yerlerden biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bilet Expert dedi ki:

    Bilet Expert Yurt için Yurt dışı uçak ve otobüs bileti satışı yapan firma olarak Dubai bizce en gözde yerlerden biridir.

BİR YORUM YAZ