Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, beş yıl süren çalışma sonucunda 4 Şubat 1997 yılında başkent Lefkoşa’da yerini almıştır. Kıbrıs Adası’nın çağdaş sembolüdür.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

1997-1998 akademik yılında 3 fakültede 12 lisans programı, 1 Meslek Yüksekokulunda 3 ön lisans programıyla Lefkoşa kampüsünde eğitime başlamıştır. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, bilgi işlem merkezi – 2 yurt binası – öğrenci merkezi – 1 fakülte binası ve rektörlük binası ile Haspolat kampüsünde eğitime devam etmektedir.

KKTC Kıbrıs Üniversitesi

UKÜ de, Eğitim – İktisadi ve İdari Bilimler – İletişim – Güzel Sanatlar – Mühendislik –  Eczacılık – Sağlık Bilimleri – Tarım Bilimleri ve Teknolojileri – Fen-Edebiyat – Hukuk fakülteleri olmak üzere 10 fakülte ve bu fakültelere bağlı 56 lisans programı vardır. Ayrıca, 4 yıllık programların bulunduğu Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu – Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu – Sağlık Bilimleri Yüksekokulu – Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve 2 yıllık programların bulunduğu Meslek Yüksekokulu – Adalet Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Araştırma Enstitüsünde ise yüksek lisans ve doktora programları devam etmektedir. Günümüz koşullarında internet vasıtasıyla Kıbrıs Üniversiteleri hakkında kolayca bilgi edinilmekte, KKTC devletindeki tüm gelişmeleri rahatlıkla izlenebilmektedir.

UKÜ, 900 bin metrekare kampüs alanı ile öğrencilerin tüm ihtiyaç alanlarında hizmet verebilen tam donanımlı bir kampüs üniversitesidir. UKÜ kampüsünün çevreci kimliği ön plandadır. Akdeniz bitki örtüsünün tüm doğal güzelliklerini içinde barındırır.

UKÜ kampüsü sınırları içerisinde bulunan yurt olanakları ile öğrencilerine eğitim süresinde güvenli ve konforlu konaklama olanağı sunar. KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğrencileri için Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, pek çok burs ve indirim olanağı sunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ