Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Türkiye’de Kesinlikle Görmeniz Gereken 5 Yer

Türkiye’de Kesinlikle Görmeniz Gereken 5 Yer

Farklı ülkelere seyahat etmeden önce ülkemizin eşsiz güzelliklerini keşfetmeniz sizin için daha heyecan verici olacaktır. Çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış güzide ülkemizde, tatil severlerin gönüllerince gezebilecekleri birçok yer bulunmaktadır. Modarazzi.com.tr editörü olarak sizler için Türkiye’de gezilecek en güzel 5 yeri sıralıyoruz.

Türkiye’de Kesinlikle Görmeniz Gereken 5 Yer

Tortum Şelalesi

Tortum Şelalesi

Tortum Şelalesi

Tortum’a 35 km mesafede yer alan Tortum şelalesi ortalama 48 metre yüksekliği ile Avrupa ve Asya’nın en büyüğü, tüm dünyanın ise 3’üncü büyüklükteki şelalesi olmakla bilinmektedir. Tortum doğa ve manzara severler için en gözde gezi bölgelerinden biri olmaktadır.

Uluabat Gölü

Uluabat Gölü

Uluabat Gölü

Bursa ilimize yaklaşık 34 km mesafede yer alan Uluabat Gölü muhteşem doğası ile adeta tatilcilerin hayran olduğu bölgelerden biridir. Muhteşem göl sayesinde yüzbinlerce su kuşu bu bölgede mesken tutmaktadır. Birçok farklı su kuşuna barınma ve beslenme yönünden yarar sağlayan Uluabat Gölü aynı zamanda birçok farklı balık çeşidini de içerisinde barındırmaktadır.

Adıyaman Nemrut Dağı

Adıyaman Nemrut Dağı

Adıyaman Nemrut Dağı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yer alan Nemrut Dağı yerli ve yabancı gezi severlerin uğrak yerlerinden biridir. Farklı medeniyetlerin kalıntılarını incelemek isterseniz Nemrut tam size göre bir yer diyebiliriz.

Mardin Eserleri

Mardin Eserleri

Mardin Eserleri

Diğer adıyla Mezopotamya’nın İncisi olarak bilinen Mardin tamamen insan iş gücünün tarihe nasıl izler bırakacağının en büyük kanıtıdır. Tamamen insan gücüyle yapılmış binlerce yıl önceki eserler adeta kenti dünyada farklı bir yere taşımaktadır. Eğer iyi bir tatil severseniz, tarihi ve eski uygarlıklara merakınız varsa özellikle Mardin eserleri sizleri büyüleyecek.

Amasya Evleri

Amasya Evleri

Amasya Evleri

İç Anadolu bölgemizde yer alan Amasya her alanda olduğu gibi turizm alanında da oldukça popüler bir ilimizdir. Özellikle Amasya evleri seyahat sevenlerin en fazla uğrak yerlerinden biridir. Amasya ilimize yolunuz düşerse, Amasya evleri ve Amasya kalesini kesinlikle ziyaret etmeye çalışın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ