Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Liginin 2. Yarışması KKTC’de Gerçekleşti

KKTC Hava Sporları Federasyonu ve Kıbrıs Alternatif Sporlar Derneği işbirliğinde düzenlenen bir organizasyonla Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Liginin 2. Yarışması KKTC’de gerçekleşti.

Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Liginin 2. Yarışması KKTC’de Gerçekleşti

Kıbrıs haberleri editörümüzün edindiği bilgiye göre, yarışma Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere 2 gün boyunca Tatlısu Köyünde yapıldı. Kapanış ise Pazar günü saat 17.00’de Tatlısu Zambak Köyünde yapılan bir organizasyonla son buldu. Yarışmalara KKTC ve Türkiye’den yaklaşık 30 paraşütçü pilot katıldı.

Yarışmalar 6 tur üzerinden yapıldı ve toplam 180 uçuş gerçekleşti. Puanlamalar hedef noktaya en iyi inişlere göre yapıldı. İki gün boyunca uçuşlar sabah 07.00-10.00 ve akşam 17.00-20.00 saatleri arasında yapıldı. Gün batımına kadar yapılan uçuşlar yönlendirme levhalarını takip ederek izleme bölgelerinde toplanan izleyiciler uçuşları ve hedefe inişleri büyük bir heyecan ve yüksek adrenalinle izleme şansını elde ettiler.

Tatlısu köyünü rengarenk paraşütlerle süsleyen organizasyon, yarışları izleme imkanı bulan herkese olağanüstü güzellikte bir hafta sonu yaşama imkanı sağladı. Ayrıca Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Liginin 2. Yarışmasında KKTC’de takım birincisi olan ve ard arda iki birincilik kazanan Kıbrıs Alternatif Sporlar Derneği ferdi genel klasman birinciliği ve üçüncülüğünü de aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ