Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Türkan Şoray Kadınlar Sinemaya Hükmedebilir

Türkan Şoray Kadınlar Sinemaya Hükmedebilir

Türkan Şoray, kamera arkasındaki kadınlarla bir araya geldiği ve sinemaya kırgın olduğunu söyledi. Türkan Şoray; Kadınlar sinemaya hükmedebilir. Ama ben sinema alanına çok fazla kırgınım. Yeni çıkaracağım kitabımda da bu kırgınlığımdan bahsedeceğim dedi.

Türkan Şoray Kadınlar Sinemaya Hükmedebilir

Türkan Şoray, gişede hayal kırıklığı yaratan, yönettiği son filmi ‘Uzaklarda Arama’nın neden gişede hayal kırıklığı yaşattığını, başarısız olduğunu “Bir Film Yaptım” isimli kitabında okuyucularına aktaracak. Türkan Şoray’ın “Bir Film Yaptım” isimli kitabı sanatçının ikinci kitabı olup daha önce de “Sinemam Ve Ben” isimli bir kitap yazmıştı. Türkan Şoray Kadınlar sinemaya hükmedebilir. Evet ben sinemaya çok kırgınım ve son filmimin de neden seyirci tarafından tutmadığını ve nedenlerini bu kitabımda geniş bir şekilde anlattım. Benim mesleğim oyunculuk ve hiçbir zaman da kendim için ben profesyonel ve iyi bir yönetmenim diyemem. Şeklinde bir konuşma yaptı.

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

‘Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ öncesinde kadın yönetmen ve yapımcılarla bir araya gelerek sohbet eden Şoray, sinemada kadın olmanın zorluklarını da paylaştı. Şoray, “Kadınların her türlü baskıya ve erkek egemenliğe karşı duruşu, estetiğe de yansımaktadır. O zaman sinema bambaşka bir noktaya gelmektedir”. Ünlü yıldız ayrıca kadın yönetmenlerin sinemada daha fazla yer almaları gerektiğini de vurgulayarak. Kadınlar eğer isterlerse sinemaya hükmedebilir ifadesinde bulundu.

««« Önceki Yazımız
Sonraki Yazımız »»»
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
maltepe escort