Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Tüm Zamanların Unutulmaz 10 İkon Kadını

Tüm Zamanların Unutulmaz 10 İkon Kadını

Öyle kadınlar vardır ki kendilerine hayran kalmanın tek sebebi sadece kusursuz güzellikleri değil, o güzelliği nasıl göstereceklerini çok iyi biliyor olmalarıdır. Her dönemde kendine büyük hayran kitlesi yaratan kadınlar vardır. İşte sizler için tüm zamanların unutulmaz 10 ikon kadını listesini listeledik.

Tüm Zamanların Unutulmaz 10 İkon Kadını

Greta Garbo

İsveçli bir oyuncu olan Greta Garbo bir efsaneye dönüşmüştü. Klasik ve rahat görüntüsü, androjen tarzı ile milyonların kalbini kazandı. Bu da onun kişiliğinin bir yansıması olarak hafızalara kazındı.

Marlene Dietrich

Giydiği takım elbiselerle ve akıllıca uyarladığı erkeksi fakat çekici tarzı ile döneminin en çok ilgi çeken kadınlarından olmayı başardı. Görüntüde sergilediği tüm erkeksi havasına rağmen 20’li ve 30’lu yılların siyah beyaz ekranlarında en kadınsı görüntüyü vermeyi  ve ilgi odağı olmayı başardı.

Grace Kelly

O bir Hollywood yıldızı iken bir prensese dönüştü. Bütün dünya onun naifliğini ve hiç bozulmayan stilini hayranlıkla izledi. Çizgisini asla bozmadı.

Audrey Hepburn

Beyazperde  efsane isimlerinden birisi Audrey Hepburn. Kısa paça pantolonu ve kaküllü saçları ile moda ikonlarından birisi oldu. Romantik duruşunun ardında gizlenen zeki bakışlarını herkes çok sevdi.

Katharine Hepburn

Erkeksi giyim tarzı  ve en iyi parçalarla ortaya çıkarması onun bağımsız ruhunu yansıttı. O bu haliyle çok sevildi. Ayrıca kusursuz güzelliği de bu özelliklerini taçlandırdı.

Marilyn Monroe

O tüm zamanların en seksi kadınlarından biri olmayı başardı. Güzel yüzü ve farklı gardrop kıyafetleri ile seksapelliğini her zaman konuşturdu.

Twiggy

60’ların moda sahnesinden öne çıkan oyuncularından biri olmayı başardı. Dönemin tarzını en iyi taşıyan isimlerden biridir Twiggy. Hayran kitlesi hala oldukça fazla.

Diana Ross

Modern zamanda bir kadının nasıl görünmesi gerektiğinin en iyi göstericilerinden biridir. Diana Ross modern zamanların divalarının öncülerinden olmayı başardı.

Diane Keaton

‘Tomboy’ görüntüsünün en başarılı uyarlamasını onda gördük. Annie Hall karakterinin kendini yansıttığını söylüyor ve ikon olmayı kesinlikle hak ediyor.

Madonna

Madonna’nın içinde olmadığı bir ikon kadın listesi düşünülemez. O kadına konan tüm kuralları yıkmak adına doğmuş sanki. Son derece cesur moda anlayışı ile de inanılmaz bir hayran kitlesi oluşturdu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ