Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Televizyonun Konumu Nasıl Olmalı?

Televizyonun Konumu Nasıl Olmalı?

Televizyonlar, günümüzde hepimizin evi için vazgeçilmez bir iletişim aracıdır. Özellikle televizyonların her geçen yeni teknolojik özelliğe sahip modellerinin çıkması evimizde baş köşeyi kapmış olmalarını sağlamıştır. Peki televizyonun konumu nasıl olmalı? Oturulan yere ne kadar uzaklıkta olmalı? Gelin birlikte tüm bu soruların cevaplarını inceleyelim:

Televizyonun Konumu Nasıl Olmalı?

Öncelikle evinizde  sürekli oturduğumuz odanın tam merkezine televizyonu koyun. Normal olarak televizyonun oturma grubu ile mesafesi, televizyonun büyüklüğüyle doğru orantılıdır. Buna örnek verecek olursak, 82 ekran televizyonu, 4-4.5 metre uzaklıktan seyretmeniz en doğru olanıdır. Bu şekilde televizyon hem gözünüzü fazla yormaz, hem de seyir keyfiniz daha kaliteli olur.

Televizyon izlerken sinema salonlarında ki gibi odadaki tüm ışıkları kapatarak sadece televizyon ışığı ile asla izlemeyin. Televizyonun arkasına küçük  gizli bir aydınlatma yaparak, odada hafif bir loşluk yaratabilirsiniz. Diğer tüm ışıkları kapatabilirsiniz. Aksi durumda televizyondan gelen ışık gözlerinizi rahatsız edecektir.

Peki odanıza gündüz güneş ışığı girdiği için yansıma varsa bu durumda televizyonun konumu nasıl olmalı? Ne yaparsanız yapın yansımayı önleme şansınız yoktur. Bunun tek çözümü store perde kullanmaktır. Bu şekilde yansımayı büyük ölçüde engellersiniz.

Lcd, led, Plazma gibi televizyonları duvara monte edebileceğimiz gibi, televizyon ünitesinin üzerine de koyabilirsiniz. Ancak televizyonunuzun arkası için ortalama 15-20 cm derinliğinde üniteniz olmalıdır. Televizyonunuzu bu ünitenin üzerine rahatlıkla monte edebilirsiniz. Bu şekilde arkada kalan kablolar, görüntü kirliliğine sebep olmaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ