Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gereken Önemli Hazırlıklar

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gereken Önemli Hazırlıklar

Tatil amaçlı evinizden ayrılmayı düşünüyorsanız kesinlikle bu yazımızı dikkate almanız sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır. Konutunuzun ve ev güvenliği için bir dostlarınıza ya da komşunuza evinizi periyodik olarak kontrol etmesini isteyin, posta kutularınız fazla dolmadan alınmasını söyleyebilirsiniz ve bu sayede bunlar gözünüzü arkada bırakmayacaktır.

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gereken Önemli Hazırlıklar

Seyahat öncesi evinizin güvenliği bakımından bir diğer metot ise zamana göre çalışan ayarlanabilir priz kullanmanızdır. En önemli konulardan biri ise kesinlikle kapınızın ön tarafına birkaç çift eski yeni fark etmez ayakkabı bırakmalısınız, bu sayede olası hırsızlık girişimlerinin bir nebzede olsa önüne geçmiş olursunuz.

Ev telefonu, elektrik, su, gaz, kapı ve pencereleri kontrol edip yola çıkın. Olası yağmur yağması durumunu göze alarak balkon vb gibi alanlarda ki su borularını ve giderlerini kontrol ediniz. Eğer beslediğiniz evcil hayvanınız var ise bakım evi ya da bir samimi güvenilir bir arkadaşınıza bırakmalısınız. Evcil hayvanınızı beraberinizde götürmeyi düşünüyorsanız gideceğiniz yerin evcil hayvanları kabul edip etmediğini kesinlikle öğrenin.

Bitkileriniz, çiçekleriniz için çeşitli önlemleri muhakkak alın. Yola çıkacağınız aracınızın tüm kontrollerini örneğin sigortasını, muayenesini ve kasko durumunu ihmal etmeden kontrol edin. Gitmeyi düşündüğünüz yerin hava durumu ve olabilecek olumsuz etkenleri varsa bunları araştırın ve önlem almak için hazırlığınızı bu doğrultuda yapın. Gerekli olan eşyalarınızı yanınıza almayı unutmayın ve bunun için hazırlıkları yapmadan önce yanınıza alacağınız eşyaların notunu alın bu şekilde hareket edin.

Seyahat boyunca ulaşmak istediğiniz yer hakkında hem güzergah hem de coğrafi olarak bilgi edinin, gezi sırasında o bölge hakkında tüm bilgilere sahip olmaya çalışın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Klima Fiyatları dedi ki:

    Tatile çıkarken kesinlikle kombi ve klimanızı kapatmalısınız bizler Kombi Merkezi olarak en fazla rastladığımız bu oluyor.

BİR YORUM YAZ