Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Tatilden Sonra Depresyona Dikkat

Tatilden Sonra Depresyona Dikkat

Tatil dönüşünde evden, iş yerinizden hatta ilişkinizden bile sıkıntı mı duyuyorsunuz? Demek ki  tatilden sonra depresyona yakalandınız.

Tatilden Sonra Depresyona Dikkat

Kısacası tatil sarhoşluğuna yakalandınız. Bu sendrom depresyona benzer. Uzmanlar bu konuda önemle uyarıyorlar. Tatile gitme planları yapıyorsanız veya tatildeyseniz normal hayatınıza daha verimli başlayabilmek için bazı önerilerde bulunacağız.

Dinlenmek ve kendinizi yenilemek için uzun veya kısa tatillere mutlak ihtiyaç duyarsınız. Ayrıca günümüzde tatil bir ihtiyaç haline geldi. Tatil ihtiyacı ve şekli kişiye göre değişiklik gösterse de esas amaç bedenin ve ruhun dinlendirilmesidir. İyi bir verim alabilmek için öncelikle ne istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Şunu aklınızdan hiç çıkarmayın. Tatil için ihtiyacınız neyse programınızı bu ihtiyaca göre şekillendirmeniz gerekmektedir.  Yapılan araştırmalar sonucunda tatil anında ve sonrasında hissettiğiniz tüm ağrıların daha az algılanmakta olduğunu gösteriyor. Uyku probleminin azaldığı ve kişinin kendini daha olumlu hissettiği de araştırmaların olumlu neticeleri  arasında yer alıyor. Tatil dönüşü yorgunluk hissi, konsantrasyon kaybı ve yorgunluk hissinin oluşması tatile ayırdığınız sürenin verimli kullanılmadığının göstergesi olarak belirtiliyor.

Tatile çıkarken bu olumsuzluklarla neticelenen bir tatil dönüşü yaşamamak için sizlere bazı önerilerimiz olacak. Bu önerileri kesinlikle dikkate alınız.

Günlük Rutinlerinizden Kurtulun

Gezi yaparken rutin hayatta uyguladığınız şeyleri yapmanıza gerek yoktur. Rutin günlük hayatın gerekliliği olsa da tatil yaparken farklı aktivitelerin içinde olarak yenilenirsiniz ve rutinde yaptığınız her şeyi özleme şansını yaşarsınız. Mesela her sabah aynı saatte yapmak zorunda olduğunuz kahvaltı saatini farklı bir saate alın ve zevk alacağınız farklı kahvaltı modellerini uygulayın.

Teknolojiden Kesinlikle Uzaklaşın

Sosyal medya hayatın bir parçası olduğu günümüzde bundan uzak durmak tabii ki kolay değil. Yaşadığınız güzel anları paylaşmak size çok keyif verse de verimli bir tatil yaşamak istiyorsanız teknolojiden uzak durunuz.  Ruhsal ve zihinsel arınma için internet ve cep telefonunundan olabildiğince uzaklaşın.

Sorunlu Ve Gergin Yapılı Kişilikteki İnsanlarla Tatile Çıkmayın

Kişilik  bakımından gergin ve sorun yaratmaya meyilli kişiler ile tatil yapmanızı asla önermiyoruz. Bu tarz kişiler kaldığınız otelin yemeklerinden tutun da odasından, görevlilerden veya hava koşullarından bile memnun kalmazlar.  Böyle kişiler haliyle sizi de etkileyeceği için böyle kişilerle tatile çıkmayınız. Eğer zorunlu kaldıysanız da mutlaka kendinize zaman ayırın ve tatilin tümünü bu kişilere geçirmemeye çalışın.

Mümkün Olduğunca Az Eşya Alın

Daha verimli bir tatil için yanınıza daha az eşya almaya özen gösterin. Ne kadar az eşyaya gereksinim duyarsanız o kadar mutlu olursunuz. İşe gitmiyorsunuz ve günlük hayatınızdaki bugün işe giderken ne giyeceğim düşüncesinde değilsiniz. Tatilinizi daha sade ve rahat geçirmek sizin elinizde.

Tatildesiniz Doya Doya Zevkini Çıkarın

Seyahat bir ihtiyaç olduğunu ve dinlenmeniz gerektiğini sakın aklınızdan çıkarmayın. Her şey geçicidir. Mutluluk ve mutsuzluk da geçici olduğu gibi tatil de geçicidir. Bunu unutmayın ve anın tadını çıkarın. Böylece tatil dönüşü depresyonu yaşamamış olacaksınız.

««« Önceki Yazımız
Sonraki Yazımız »»»
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
maltepe escort