Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Sütlaç’ın Yüreğinize Dokunacak Duygusal Hikayesi

Sütlaç’ın Yüreğinize Dokunacak Duygusal Hikayesi

Bu günkü Can Dostlar konuğu Kıbrıs / Girne Boğaz’ında ikamet eden sevgili Emine. Emine hanımın can dostu “Sütlaç” ile yaşadığı duygusal hikayesini kendi anlatımıyla sizlere aktarıyoruz.

Sütlaç’ın Yüreğinize Dokunacak Duygusal Hikayesi

Sevgi. Ne kadar da derin anlamlı bir kelime aslında.. Hissetmek, hissettirmek.. Hayvanları sevmek o kadar farklı bir duygu ki.. Kediler mi? O kadar sevgi dolular ki.. Kedilerin duygusal dürüstlüğü tamdır. İnsanlar çeşitli nedenlerden duygularını saklayabilirler ama bir kedi asla…. Küçükken de kedileri severdim fakat hiç kedim olmamıştı. Sadece yanıma geldikleri zaman onları okşuyordum..

Can Dostlar Köşesi Misafiri ''Sütlaç''

Can Dostlar Köşesi Misafiri ”Sütlaç”

En büyük sevgiler kavgayla başlar derler. İşte benim kedilerle olan hikayem de kavgayla basladı aslında. Kaktüsleri çok severim. Evimizin balkonunda çok emek verip, özenerek ektiğimiz kocaman bir kaktüsümüz vardı. Bir sabah uyandım ve kaktüsün bulunduğu saksıdaki toprakların bir kısmının yerde olduğunu gördüm. Bu yaramazlığın bir kez olabileceğini düşünmüştüm fakat öyle değilmiş. Bilmediğim bir kedi her gece balkona gelip ayni şeyi tekrarlıyordu. Açıkçası, çok sinirlenmiştim. Bir akşam suçlunun kim olduğunu gördüm. O kadar tatlı bir kediydi ki, ona olan tüm kızgınlığım o an uçup gitmişti. O tatlılıkla, benim ona kızmam mümkün değildi. Bir süre sonra eşimle birlikte onu her gördüğümüzde, bir kaba yemek koyup ona veriyorduk. Sık sık bizi ziyarete gelmeye başlamıştı ve birbirimizi görünce çok mutlu oluyorduk. Kaktüsümü eritmişti  fakat çok güzel bir arkadaşlığa adım atmıştık aslında.

Duygusal Hikayesi Olan ''Sütlaç''

Duygusal Hikayesi Olan ”Sütlaç”

Eşimle kedilere çok garip isimler verdiğimizin farkındayız. Bu tatlı arkadaşımıza da “Bassi” ismini koyduk. Hamileydi ve doğurmuştu. Doğurduğu yerde tedirgin olmuş, deliler gibi yavrularını büyütebilmek için güvenli bir yer arıyordu. Eşimle birlikte balkonda onun için güzel bir yer hazırladık. Bize o kadar güvenmişti ki hazırladığımız yere yavrularını taşıdı ve onlara orada bakmaya başladı. Çok tatlı beş tane yavru ile kocaman sevimli bir aileydiler. Gün geçtikçe yavrular büyüyor ve sürekli balkondan atlayıp bahçeyi keşfetmeye başlamışlardı. Birlikte oyun oynuyorlardı. Aralarında bir tanesi vardı ki,diğer kardeşleri gibi balkondan atlayamıyor, korkuyordu. Kardeşleri bahçede oyun oynarken, o atlayıp onlara katılmadığı için ağlıyordu. Yavruların tümüne çok bağlanmıştım. Fakat özellikle balkondan atlayamayan yavru ile olan iletişimim çok farklıydı. Yavruların tümüne bakmak mümkün değildi. O yüzden onları yürekten sahiplenebilecek yuvalar bulduk. Fakat tümüne değil. Evet, balkondan atlamayı başaramayan minik kediyi kimseye veremedim. Aramızda fark etmeden oluşan o duygusal bağ, beni ondan ayıramadı ve bizimle kalmasına karar verdik. İsmini “Sütlaç” koydum. Evde ailemizden biri oldu fakat en çok korktuğum şey, kısa bir süre sonra basıma geldi. Bazen evden çıkıp dolaşıyordu. Sonra yeniden eve geliyordu. Çok sessiz, sakin, bir o kadar da hassas bir kediydi. Kaç gece uykusuz kaldığımızı anlatsam gülersiniz belki de. Tıpkı bir çocuk gibiydi, birden soğuk alıyordu ve ateşi çıkıyor, keyifsiz oluyordu. Hemen veterinere getiriyorduk. Dedim ya, ailemizin en tatlı, en küçük üyesiydi.

Yine bir gün dolaşmak için gitti ve geri gelmedi. Bir gün gelmedi, iki gün gelmedi, üç gün gelmedi. Korkuyordum fakat korktuğumu eşime göstermek istemiyordum. Hep gelecek umudu ile koca üç gün bekledik. Onu yol kenarında arabalar tarafından basılmış olarak bulduk bir gün. Oraya nasıl gitti ve nasıl basıldı hiç bilemedik. Günlerce ben ve eşim bunun üzüntüsünü yaşadık. Her ikimiz de kendi dünyamızda üzüldük. Onu kaybetmek.. O kadar acıydı ki.. Alışmak, bağlanmak ve sonrasında ellerimizden kayıp gitmesi. Uzun bir süre hiçbir kediyi değil sevmek, yemek bile veremedim. Aklıma gelmediği tek bir an yoktu.. En iyi arkadaşım, can dostumdu..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ