Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Stephen Hawking Hayatını Kaybetti

Stephen Hawking Hayatını Kaybetti

Dünyanın en tanınan yazar ve fizikçisi olan 76 yaşındaki Stephen Hawking hayatını kaybetti. Yıllardır ALS hastalığı ile mücadele ediyordu.

Stephen Hawking Hayatını Kaybetti

Dünyanın en tanınan yazar ve fizikçisi olan 76 yaşındaki Stephen Hawking hayatını kaybetti. Yıllardır ALS hastalığı ile mücadele ediyordu. Daha üniversitedeyken yakalandığı bu hastalık yüzünden vücudunun hemen hemen hiçbir yerini kullanamayan Stephen Hawking, kendisine özel olarak yaptırılan bir bilgisayar sayesinde iletişim kurabiliyordu. Bilim dünyasında Albert Einstein gibi bir dehadan sonra en iyi deha olarak görülen Hawking, yaptığı araştırmalar dünyada 40’tan fazla dile çevrilmiştir. Özellikle de kara delikler ve kuantum fiziği ile tanınan bir dehadır. Peki Stephen Hawking kimdir? Stephen Hawking hayatı ve Stephen Hawking Biyografisi kısaca size aktarmak istiyoruz.

Stephen Hawking Hayatı

Stephen Hawking’in ailesi 1942’de Almanların, Londra’ya yaptığı saldırılardan kaçarak Oxford’a geldiler. Stephen Hawking burada dünyaya gelmiştir. Babası da araştırmacı bir biyologtur. Oxford Üniversitesinde fizik dalında lisans yaptıktan sonra, Cambridge Üniversitesine geçerek kozmoloji dalında araştırma yapmıştır. Cambridge yıllarında tam da Jane ile evlenmeye hazırlanırken ALS hastalığına yakalandı. 1988 yılında artık 3 çocuğu vardı. Hastalık beklenenden yavaş ilerlediği için, 2-3 yıl ömür biçilen Stephen Hawking 76 yaşına kadar yaşadı. Hayatı ise The Theory Of Everything yani her şeyin teorisi ismi ile sinemaya aktarıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ