Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Sokak Hayvanlarının Yaşamlarını Kolaylaştırmak Zor Değildir

Sokak Hayvanlarının Yaşamlarını Kolaylaştırmak Zor Değildir

Sokaklarda yaşam savaşı veren ve hayatını sürdürmeye çalışan dostlarımızın ne kadar çok zorluklarla karşılaşabileceklerini tahmin ediyor olmalısınız?

Sokak Hayvanlarının Yaşamlarını Kolaylaştırmak Zor Değildir

Sağlıklı kalabilmek, sığınacak yer bulmak ve beslenmek için yaşamları boyunca mücadele içindedirler. Elbette ki sokaklarda yaşayan dostlarımızın tamamını sahiplenmek  mümkün olmuyordur fakat onların yaşamlarını kolaylaştırabilmek için yapılabilecek birçok şey vardır.

Aslında Onlar Sokak Hayvanı Değildir

Sokak hayvanı diye adlandırdığımız köpek ve kediler aslında insanlar tarafından evcilleştirilmiş olup insanların yaşadığı yerlere onlarla birlikte gelmişlerdir. Fakat insanoğlu onları kendilerine mahkum kılıp bir de sokakta yaşamaya mecbur bırakmıştır. Hatta bununla da kalmayıp onların varlıklarından bile rahatsızlık duymaya başlamıştır.

Kediler Ve Köpeklerin Kısırlaştırılması Doğru Mudur?

Kedi ve köpeklerin yaşam hakkını savunurken bir yandan da doğayı savunduğumuz söylenemez. Onlar yaban hayattan uzaktırlar. Kedi ve köpekleri evcilleştiren bizler isek, onları insanlara mahkum kılan bizler isek bu bedeli ödemesi gereken de biz olmalıyız. Onları kısırlaştırarak, aşıları yaparak ve hayvan düşmanlarından korumak bizlerin görevidir.

Sokaktaki Kedi Ve Köpekler Aç Kalıyor mu?

Kediler ve köpekler sokakta oldukları için hiçbir zaman aç kalmazlar diye düşünmeyin. Aç kalıyorlar ve ölüyorlar. Onlara artan yemeklerinizi vererek, bir tas suyu kapı önüne koyarak bir nebze de olsa yaşamalarına katkı koymuş olursunuz.

Köpek ve kedilere tavuk kemiği vermeyiniz. Hem besleyici değildir hemde pişmiş tavuk kemiği cam gibi sert olduğundan hayvanların iç organlarında tahribat yapar. Balık kılçığı da aynı şekilde tahribata yol açar. Bunlar haricinde evinizde artan tüm yemek artıklarını onlarla paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gerçekten çok güzel bi yazı olmuş beğenerek okuduk, Petzz Pet Kuaför olarak çalışmalarınızda başarılar dileriz.

BİR YORUM YAZ