Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Siyah Noktalar İçin Soyulan Maske Tarifleri

Siyah Noktalar İçin Soyulan Maske Tarifleri

Her şeyin doğalı makbuldür. Cilt bakım ürünleri ile maskelerin de doğal olması çok önemlidir. Her marka için geçerli olmasa da, bazı markalar oldukça kanserojen malzemeler kullanarak, ürünler ortaya çıkarmaktalar.

Siyah Noktalar İçin Soyulan Maske Tarifleri

Zaten çok da ucuza satılan bu maskeler ve bakım ürünleri kullanıldığında, çok kötü sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Fakat pahalı olanlara da maddi güç yetmiyor. En iyisi hem doğal hem de ucuz yöntemlerle kendi maskemizi kendimiz yapalım. İşte size ev yapımı doğal, soyulan maske tarifleri.

Birinci Tarif

2 çorba kaşığı süt ve yine 1 çorba kaşığı balı benmari usulü ısıtın. Yapışkan ve koyu bir hale gelene kadar bekleyin. Soğuduktan sonra, temizlenmiş cildinize sürün ve kuruması için bekleyin. 25 dakika sonra soyarak çıkarın. Ilık suyla yıkayın. Haftada 1-2 yapabilirsiniz.

İkinci Tarif

Siyah noktalar için soyulan maske tarifleri yazımızda sırada jelatin ve süt maskesi var. Jelatin ve sütü iyice karıştırın ve mikrodalga ya da benmari usulü ısıtın. Yüzünüzü yakmayacak şekilde soğuyunca yüzünüze uygulayın. 10 veya 15 dakika bekletin ve soyarak çıkarın. Yıkayarak temizleyin. Haftada bir defa yapabilirsiniz.

Üçüncü Tarif

1 yumurtanın beyazı, 1 çorba kaşığı limon suyunu karıştırın. Yüzünüze sürün ve üzerine kağıt mendili ayırarak yüzünüze yapıştırın üstüne tekrar karışımdan sürün. Kuruduktan sonra soyarak çıkarın. Ilık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskelerle siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ