Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Sıradanlaşan İlişkinizi Canlandırmanın Yolları

Sıradanlaşan İlişkinizi Canlandırmanın Yolları

Bir ilişkiye başlamak, ben olmaktan biz olmaya bir adım atmaktır. Tek başınıza bazı kararlar alırken, artık bazı konularda danışmanız gereken biri vardır. Öncelikle bir ilişkiye başladığınızda ya da nişanlı iseniz evlenmek için acele etmeyin.

Sıradanlaşan İlişkinizi Canlandırmanın Yolları

Birbirinizi tanımak için ilişkinize zaman tanıyın. Beraber yaşamak veya evlenmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Ancak sağlam temeller üzerine kurulan bir evlilik istiyorsanız. Acele etmemelisiniz. Ne olursa olsun, ilerleyen yıllarda aynı heyecanı hissetmeniz zordur. Hayatınıza giren bir bebek, ilginizin dağılmasına neden olabilir. Bazen ekonomik sıkıntılar darbe vurabilir. Fakat her koşulda ilişkinizi canlı tutmak elinizde.

Öncelikle ayrı bireyler olduğunuzu unutmayın. Farklı düşünceleriniz ve yaşam tarzınız vardır. Bu hiç kimse için değiştirmeyin. Benliğinizi koruyun. Karşı taraf istiyor diye değişmeyin. Belli bir süre sonra asıl kişiliğinizi terkettiğiniz için üzülecek ve pişman olacaksınız. Karşı tarafı suçlamaya başlamamak için en başta kişiliğinizi değiştirmeyin.

Sürekli beraber olabilmek adına planlar kurmayın. Ayrı ayrı zaman geçirmeye çalışın. Birbirinizi özleyin. Kendi arkadaş çevrenizle vakit geçirin. her an her yerde beraber olmayın. İlk başlarda sürekli olarak vakit geçirmek keyifli olsa da, sonraları sıkıcı gelmeye başlamaması için araya zaman koyun. Böylece birbirinize ayırdığınız vakit daha kıymetli olacaktır.

Birbirinize hediye almak için özel günleri beklemek yerine, birbirinizi şaşırtın ve olmadık zamanlarda hediyeler alın. Sürprizler hazırlayarak birbirinizi heyecanlandırın. Beraber küçük kaçamaklar yapın. Yapmaktan hoşlandığınız şeyleri beraber yapın. Arada bir televizyonu ve telefonları kapatarak sohbet ortamı oluşturun. Hayallerinizden, planlarınızdan bahsedin. Dertleşin. Özel günlerinizi asla unutmayın. Ona değer verdiğinizi gösterin. Bazen birbirinizi şımartın. Kendinize özen gösterin. Temiz ve bakımlı olun. Sofraya beraber oturmaya çalışın. Romantik bir akşam yemeği hazırlayın. Her zaman yapamazsanız da birlikte dışarı çıkın. Unutmayın hayat paylaştıkça güzelleşir. Birbirinizle sevginizi paylaşın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ