Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Sevgiliniz Fazla Kontrolcü mü?

Sevgiliniz Fazla Kontrolcü mü?

Günümüz aşk ve ilişkiler bakımından incelendiğinde, kontrolcü ve müdahaleci partnerlere sık rastlamak oldukça fazla.

Sevgiliniz Fazla Kontrolcü mü?

Elbette ki bazen bu davranış şekli yanlış anlaşılabilmektedir. Ve ne kadar güven verici bir davranış gibi yorumlansa da aslında bu davranışlar sağlıklı olmayan ilişkilerde bulunmaktadır.  Sevgiliniz fazla kontrolcü mü mü acaba? İşte  öyle olduğunu gösteren davranış şekilleri;

Bağlılık İsteği

Bağlılık problemi yaşayan biri ile önceden bir şeyler yaşamış olabilirsiniz. Böyle bir durum yaşamışsanız yeni girdiğiniz bir ilişkide bağlanma noktasına gelmek sizi pek de rahatsız etmeyebilir. İlişkinizin ciddi bir boyuta gittiğinin ve geçici bir ilişki olmadığını garantilemiş olursunuz. Belki de 20 yıl ilerisini bile görüyor olabilirsiniz. Fakat ilişki yaşadığınız kişi fazla kontrolcü bir partner ise  sizden her şeyinizi isteyebilir  ve sizi kendisi  için komple ister. Sizin başka alternatifler üretmenizi ve onu yargılamanızı istemez. Onu değerlendiremezsiniz. Belki sizi çok önemsemediğini ve size bağlanmak için bunu yaptığını düşünürsünüz fakat sizdeki iyi niyet onda olmayabilir. Size sürekli seni seviyorum diyebilir, tatil planları yapar, sizi ailesinin içine sokar ve sizi sürekli şaşırtmanın yollarını bulur. Siz böyle durumlarda bile temkinli davranın. Siz kendinizi kandırarak görmek istediklerinizi görüyor olabilirsiniz. Kötü bir sonla  karşılaşmayın.

Duygusallık

İki kişi birbirine ilgi duymakla başlar her şey ve bunu da etrafa duyurmakla devam eder. Birbirinize olan çekim ilişkiyi başlatır. Ardından ilişkinin devam etmesi için duygusal bağ oluşur. Bunlar ilgi ve alakanın temelini oluşturur ve birbirinizi sevdiğiniz düşüncesi doğmuş olur. Bu durum kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Sevgiliniz bir kontrol manyağı mı? Böyle bir durumda sevgiliniz tüm aşkla ilgili davranışları başkalarını etkilemek için yapar. Etkileyeceği siz değil etrafında kilerdir. Vermek istediği mesaj da “O sizin değil sadece benimdir “mesajıdır.

Tutkulu Davranışlar

Sevgilinizin size tutkuyla bağlı olması ve sevmesi elbette ki güzeldir. Belkide siz öyle bir tutku duymaktadır ki bir başkasına konuşurken veya ilgi gösterirken size kıskançlık gösterileri bile yapabilir. Belki ilk zamanlar bu sizin hoşunuza bile gider fakat kıskançlık bir davranış şekli  olup biri size ilgi gösterdiği anda otomatik olarak belirir. Belkide en yakın arkadaşınıza bile bağlarınızı koparmak zorunda kalabilirsiniz. Sizi telefonla arayan kişileri kontrol etmek ister veya neredeydin sorusunu sürekli sorar. Sizinle görüşmek isteyen erkeklerin niyetlerinden şüphe bile duyarak sizi uyarır. Bu tutkulu bir aşk değil kölelik döneminin başlangıcıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ