Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

SAÇLARINIZIN SAĞLIKLA PARLAMASI İÇİN KIŞ BAKIMI YAPTIRIN

SAÇLARINIZIN SAĞLIKLA PARLAMASI İÇİN KIŞ BAKIMI YAPTIRIN

Kış mevsimi geldi ve doğal olarak saçlarınızın da kış aylarında sağlıklı görünmesi için bakım yaptırmanız gerekli. Çünkü kış mevsiminin soğuk ve sert havası saçlarınızı da haliyle olumsuz yönde etkileyecektir. Bakım yanında bu dönem için kullanacağınız şampuan ve boyalarda da dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.

SAÇLARINIZIN SAĞLIKLA PARLAMASI İÇİN KIŞ BAKIMI YAPTIRIN

Kış mevsiminin soğuk günlerinde saçlarınız daha donuk ve mat olur. Bunun nedenlerinden birisi soğuk ve rüzgar olurken giydiğiniz bereler de buna etkili olabiliyor. Ayrıca stres, dengesiz beslenme ve birçok etken saçlarda dökülmeye, kurumaya ve cansız görünüme yol açabiliyor. Bu yazımızda sizlerle kış aylarında sağlıklı saçlara kavuşmanın ve saç boyasında tercih etmeniz gereken tonları paylaşacağız.

Kış Aylarında Yaz Aylarına Oranla Hangi Farklılıklar Olmalıdır?

Yaz aylarında deniz, güneş ve havuzun etkilemiş olduğu saçları kış mevsimine girerken hazırlamak gerekmektedir. Bu hazırlığı yapmadan kış mevsimine geçerseniz birçok sorunla karşılaşırsınız. Çünkü kış mevsimindeki saç bakımı yaza göre çok farklıdır. Soğuk hava ve rüzgardan daha çok kuruyan saçlarınıza bakım yaparken iyi bir nemlendirici kullanmanız oldukça gereklidir.

Kış Aylarında Kullandığınız Saç Ürünlerini Değiştirmeniz Gerekebilir

Kış mevsiminde hava koşulları nedeniyle saçlarınızda yıpranmalar olur. Yaza sağlıklı saçlarla girmek istiyorsanız, kış mevsiminde de saç bakımınıza özen göstermelisiniz. Ürün değişimi gereklimi konusuna gelirsek bunu saçlarınızın durumuna göre kararlaştırmanızı öneririz.  Mevsim geçişlerinde farklılık gösterebilecek bakım ihtiyaçları olabilir. Siz de bu ihtiyaca göre ürün değiştirmelisiniz. Kışın daha fazla kuruyan ve şekil vermekte zorlandığınız saçlarınız için bakım ürünleri kullanmanız gerekecektir.

Kış Aylarında Kullanabileceğiniz Saç Rengi Tonları

Saçınızın rengi teninizin rengiyle ilgilidir. Doğru ton yüzünüzdeki  ifade için önemlidir. Saçınızın yüzünüze yansıyan rengi sizin canlı veya solgun görünmenizi doğrudan etkileyecektir. Yaz bittiği zaman genellikle tercihler kızıl tonları ve kahve tonları oluyor. Kahve tercihinin sebebi hemen hemen her renge uyum sağlamasından kaynaklanır. Kahve sıcak bir yansıma verir ve kadınlar kış aylarında bu rengi çok fazla tercih ederler. Bunun yanında kışa uygun birçok farklı kahve  tonları da saçlarınızda son derece güzel yansımalar oluşturacaktır. Genç kızlara da önerimiz bal karamel, krem karamel ve toffee karamel tonlardır. Böylece kış aylarında kendilerine çok güzel bir imaj yaratabilirler.

Canlı Ve Parlak Saçlar İçin Bakım Yaptırın

Saçlarınızın her zaman parlak ve canlı görünmesini istersiniz. Rüzgar, güneş, hava kirliliği ve birçok nedenle saçlarınızın görünümü gibi yapısı da etkileniyor. Bu nedenle parlak ve canlı saçlara sahip olabilmek için saçınızın beslenmesi de son derece önem taşıyor. Öncelikle kış aylarında saçlarınızı her gün yıkamaktan kaçının. Bu saçınızın daha çok kurumasına sebep olur. Haftada birkaç kez yıkamanız yeterlidir. Bu yıkamalar esnasında saçınıza uygun bakım ürünlerini uygulamanız da istediğiniz sağlıklı sonucu verecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ