Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Saça Yapışan Sakızı Çıkarmak İçin Pratik Yöntemler

Saça Yapışan Sakızı Çıkarmak İçin Pratik Yöntemler

Saçınıza sakız yapıştı diye sakın telaşlanıp panik olmayın. Özellik saç bakımı açısından çok titiz biriyseniz kesinlikle korkmayın, artık çıkarması çok kolay. Nasıl mı?

Saça Yapışan Sakızı Çıkarmak İçin Pratik Yöntemler

Kadınların bazı zamanlarda yaşadığı en can sıkıcı olaylardan birisi de saçlarına sakız yapışmasıdır. Sakızı saçtan çıkarmak kolay değildir ve bazen uğraşmak yerine saçın o bölümünün kesildiğini bile oluyor. Size bu yazımızda saça yapışan sakızı çıkarmak için pratik yöntemler nelerdir onlardan bahsedeceğiz. Bu işlemle ilgili birkaç yöntem var.

Zeytinyağı Kullanarak Saçı Temizlemek

Sakızın yapıştığı bölgeye bir miktar zeytinyağı sürerek bir müddet bekletiniz. zeytinyağının yayaş yavaş sakızı çözdüğünü göreceksiniz. Elinizle veya bir peçete ile saçınıza yapışan sakızı aşağıya doğru sıyırarak çekiniz. Bu işlem saçı tamamen temizlemez. Kalan sakız parçalarını bir diş fırçası yardımıyla aşağıya doğru tarayarak temizleyebilirsiniz.

Mayonez Yardımıyla Temizleme

Saça yapışan sakızı çıkarmak için pratik yöntemler arasında mayonez de iyi bir seçenektir. Sakızın yapıştığı bölgeye bir miktar mayonez dökerek 10 dakika saçta bekletiniz. Ardından saçı mayonezden temizleyin. sakızın çıktığına şahit olacaksınız.

Fıstık Ezmesi Kullanarak Temizleme

Sakızın yapıştığı bölgeyi bir toka ile ayırınız. Sakızın yapıştığı bölgeye diş fırçası ile fıstık ezmesini sürerek saçı tarayın. Bu işlemi yaparken tarak da kullanabilirsiniz. Sakız saçınızdan düşecektir. Daha sonra kağıt havlu ile bölgeyi temizleyerek bol su ile yıkayınız.

Donma Yöntemi Kullanarak Temizleme

Donma yöntemini kullanmak da saça yapışan sakızı çıkarmak için pratik yöntemler arasındadır. Buz uyguladığınız anda sakız donar. Biraz can acıtabilir. Dondurduğunuz sakız sertleşir ve kırılarak saçtan çıkar. Donmayı sağlamak için buz poşete koyularak bekletiniz. Bu işlemden sonra  saça yağ uygulayınız. Ardından da bol şampuan ve su ile yıkayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ