Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Saç Dökülmesini Önleyen Besinler

Saç Dökülmesini Önleyen Besinler

Saç Dökülmesini Önleyen Besinler

Erkeklerin önemli bir bölümünün şikayetçi olduğu saç dökülmesi her yaş grubunda başlayabilmektedir. Bu dökülmeler bizi psikolojik olarak etkileyecek ve kel kalacağımızı düşündürecektir. Erkeklerin korkulu rüyası olan bu dökülmelerin önüne geçmek için ve saç bakımı açısından beslenmemize dikkat edebiliriz. Bunu önlemenin birçok yolu var. İster bitkisel olarak ister saç döküme tedavisi olarak yaptırın. Ancak bunların en uygun maliyetsiz olanı yiyeceklerimize dikkat etmektir. Bu Saç Dökülmesini Önleyen Besinler saç dökülmesini önleyebilir ya da tamamen durdurabilir. Bu sizin genetik faktörlerinize de bağlıdır.

Kuru Yemiş

Kuru Yemiş

Kuru Yemiş

Kuru yemişte omega3 bulunur. Ayrıca çinko da bulunmaktadır. Bunlarda saç dökülmesinin önemli ölçüde önüne geçecektir.

Soya

Soya

Soya

E-vitamini bakımından çok zengin bir besin maddesidir. Soya’da yine demir çok fazla bulunmaktadır. Demir ise hemoglobin miktarını çok fazla yükselten bir maddedir. Hemoglobin ise kanda bulunur ve oksijenin taşınmasını sağlar. Fazla hemoglobin demek fazla kan taşınması anlamına gelir. Böylece kan dolaşım sistemi iyi çalışabilir ve saç derisi saçların beslenmesi sağlanır. Bu da Saç Dökülmesinde çok önemli bir rol oynar.

Havuç

Havuç

Havuç

Bu besin maddesi genellikle göze iyi geldiğini bilmekteyiz. Ancak göze iyi gelmekle beraber saçlarda da canlanma ve parlaklığında artma meydana getirir. Havuç bolca tüketmek yine Saç Dökülmesini Önleyen Besinler arasında yer alır.

Zeytin Yağı

Zeytin Yağı

Zeytin Yağı

Zeytin yağı çok iyi bir E-vitamini kaynağıdır. E vitaminin saça faydası büyüktür. Açıklayacak olursak E-vitamini saçlarınızı koruyan ve kalınlaşmasını, güçlenmesi sağlayan antioksidandır. Ayrıca hücrelerin sağlığı için önem taşımaktadır. Cildinizi nemli tutar. Saç köklerini nemlendirir ve saçlarınızın çabuk kırılmasının önüne geçer. Zeytin yağının saçlar dışında da vücuda sayısız faydası vardır. Her bakımdan faydalı olan bu besin maddesini tüketmemiz bizi sağlıklı kılacaktır. Saçlarımızın da dökülmesinin önüne geçmiş olacağız.

Bu besin maddelerini tüketmek hem saç sağlığımız hem de vücut sağlığımız için önemli yer tutmaktadır. Besin maddelerini kullanırken bilinçli tüketmeliyiz. Saç sağlığımızı koruyabiliriz. Saç köklerine kadar ulaşacak çok fazla materyaller sürmemeli, sürsek bile mutlaka yıkayıp temizlemeden yatmamalıyız. Saçlarımızın çok fazla dökülmesinde kalitesiz ürünleri saçlarımıza sürmekten de geçer. Eğer saçlarımıza bir materyal süreceksek çok kaliteli ürünleri tercih etmemiz gerek. Bu önlemler saç bakımları için olmazsa olmazlardandır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ