Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Saç Cilası Ne Demektir ve Ne İşe Yarar?

Saç Cilası Ne Demektir ve Ne İşe Yarar?

Kadınların elbette en çok sevdiği ve en çok gittiği yer kuaförlerdir. Saçı düz olan dalgalı olsun diye, dalgalı olanlar düz olsun diye uğraşır.

Saç Cilası Ne Demektir ve Ne İşe Yarar?

Kadınların elbette en çok sevdiği ve en çok gittiği yer kuaförlerdir. Saçı düz olan dalgalı olsun diye, dalgalı olanlar düz olsun diye uğraşır. Hele bir de bir sorunu varsa soluğu kuaförde alarak saç modelini, rengini değiştirir. Bazı kadınlar saçlarının rengini değiştirmeyi oldukça sever. Fakat bunların hepsinin bir bedeli var. Saçlar işlemden her geçtiğinde yıpranır. Yıprandıkça sağlığını kaybeder. Saçlara maskeler yaparak az da olsa onarmaya çalışılır. Ancak bu pek de yeterli değildir. İşte burada saç cilası devreye girer.

Saç Cilası Nedir?

Aslında saç boyasına oksidan katılmadan yalnızca su ile karıştırılmasıdır. Oksidan yerine saç cilasına ılık su konur. Böylece boya sulandırılır. Boyanan saçın açık kalan kısımlarına sürülerek, saçın her yerinin aynı renk görünmesini sağlar. Yaz sıcaklarında deniz mevsiminin gelmesiyle beraber tuzlu su, daha sık yıkanılması ve güneş ışınlarından dolayı saç cilası daha çabuk akar. Daha sık tekrarlanması gerekebilir.

Saç Cilası Hangi Durumlarda Gereklidir?

Saç şeklinin ve renginin değiştirilmesi, saçlar boyandıktan sonra oluşan ton farklılıkları, boya sonrasında boyanın akarak başka bir renge dönüşmesi, boyadan sonra saçların matlaşması, röfleden sonra saçta yeşil ve çiğ bir sarı renk oluşması, aynı anda iki rengin birden uygulanması gibi durumlarda gereklidir. Buradaki amaç saçın eski doğal ve homojen görüntüsüne kavuşması, renk değişikliklerinin kapatılması, daha parlak ve canlı olmasıdır. Ayrıca saçların beslenmesine ve güzel görünmesine katkı sağlar. Hem kızılda hem de sarı saçlarda kullanılabilir. Böylece boya daha uzun süre dayanır ve saçın yıpranmasını engeller. Bu saç cilalama işlemini kuaförünüzde yaptırabilir ya da kendiniz evde uygulayabilirsiniz. Fakat işinin uzmanı birine yaptırmak daha güvenlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ