Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

ROMANTİK EVLİLİK TEKLİFİ İÇİN ÖNERİLER

ROMANTİK EVLİLİK TEKLİFİ İÇİN ÖNERİLER

Evlilik teklifi kadınların hayatlarındaki en önemli ve en özel anlarından biridir. Ayrıca her kadın bu özel anın çok romantik ve unutulmaz olmasını ister. Peki sevgili beyler bu konuda ne gibi seçeneklere sahipsiniz? Bu özel günü nasıl unutulmaz hale getirebilirsiniz? Birçok evlilik teklifi seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz ve ilham alabilirsiniz. Yapılmış olan bir örneği taklit etmek veya kendi senaryonuzu uygulamak kolay olsa da sevgilinizle olan ortak özelliklerinizi gözden geçirerek bir evlenme teklifi hazırlığına girmek oldukça anlamlı olacaktır. İşte benimle evlenir misin sorusunu sormadan önce bilmenizde yarar olacak olan, aşk ve ilişkiler açısından en önemli konulardan romantik evlilik teklifi için öneriler;

Sevgilinizi İyi Tanımanız Çok Önemli

Belki size anlamsız gelebilir fakat gerçek şu ki çoğu erkek sevgilisini daha iyi tanımak yerine hayalinde yaşattığı kadın olarak düşünür ve onunla örtüştürür. Eğer evlilik gibi ciddi bir adım atıyorsanız evleneceğiniz kişiyi çok iyi tanımalısınız.  Keyif aldığı şeyler, zevkler, onu heyecanlandıran, kıran, üzen, güldüren detayları bilirseniz ona hazırlayacağınız evlilik teklifi sürprizi de çok özel olacaktır. Kendinizin keyif alacağı bir hazırlık yapmak, beklediğiniz o muhteşem tepkiyi size vermeyebilir. Şunu asla unutmayın. Bu sevgilinize hazırladığınız ve onu mutlu etmesi gereken bir plan sizi mutlu etmesi için değil. Alışılmış bir evlilik teklifi klişesi bir başkasında iyi sonuç sağlayabilir ama sevgiliniz de iyi sonuçlanmayabilir. Bu anı çok özel kılmanız gerektiğini sakın aklınızdan çıkarmayın.

Maddiyat Önemli Bir Unsur Değil

Orijinal bir fikir yaramak büyük bütçe harcamak değildir. Altından kalkılmayacak bir hayal kurmayın. Pahalı akşam yemeği, lüks bir limuzin kiralamak gerekmiyor. Kalbinizden geleni kalbinizden sunmak önemli. Sokak lambası altında bir bankta da teklif edebilirsiniz. Yeter ki o kalpteki sıcaklığı hissettirmeyi bilin. Ağzınızdan çıkan sevgi sözcükleri, kullanacağınız jestleri iyi bilerek bu özel ana anlamlar ve detaylar katın. Mesela ilk karşılaştığınız anı mekan olarak kullanın, onu ilk gördüğünüz yerde teklif için uygun olabilir. Birlikte keyif aldığınız bir hobinin içine de bu teklifi yerleştirebilirsiniz.

Benzersiz Olmaya Çaba Gösterin

Öyle bir teklif hazırlayın ki benzersiz olsun. Şampanya kadehinde yüzük romantik gibi görünse de sıradan bir harekettir. Önceden yapılmış sıradan şeylerden uzak durun. Kendinizden mutlaka bir şey katın. Bir şarkı, bir not, filmden bir alıntı, şiir veya herhangi bir obje. Sadece ikinizi anlatacak size özel bir şey varsa evlilik teklifinize eşlik etmesini sağlayın.

Yaratıcılık Çok Önemli

Yaratıcı olun. Tıpkı çocukken annenize veya bir arkadaşınıza kendi ellerinizle yaptığınız kartlar gibi. Sevginizi gösteren bu özel şeyler yıllar geçse de değerlerinden bir şey kaybetmezler. Ona tek taş yüzük ile evlenme teklifi etmek zorunda değilsiniz. Siz de özel bir şey tasarlayabilirsiniz. Ona bir şarkı yazabilir, resim yapabilir, fotoğraflardan oluşan iyi bir çalışma yapabilir hatta bir foto roman tarzında çalışma bile yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın ve yaratıcılığınızı kullanarak harikalar yaratın.

Sizlere Romantik evlilik teklifi için öneriler vermeye çalıştık. Sıra geldi son önerimize;

Kendinizi Koy Vermeyin

Her zaman nasıl biriyseniz evlenme teklifinde bulunurken de öyle olun. Tiyatro veya show yapmanıza gerek yok. Başka bir kimliğe girmek sevgilinizi ürkütebilir. Pahalı aktivitelere gerek yok. Her zaman nasıl biriyseniz sevgilinizin karşısında o kişi olun. Çünkü o sizi bu kimlikte seviyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ