Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

RENKLİ GÖZLER İÇİN EN GÜZEL MAKYAJ TÜYOLARI

RENKLİ GÖZLER İÇİN EN GÜZEL MAKYAJ TÜYOLARI

Eğer renkli gözlere sahipseniz makyaj yaparken oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bir de göz renginizin dikkat çekmesini istiyorsanız size sunacağımız makyaj tüyolarını oldukça dikkate almanızı öneriyoruz. Bunu merak ediyorsanız, bir de gözlerinizi en iyi şekilde sergilemek istiyorsanız Modarazzi.com.tr olarak renkli gözler için makyaj trendlerini sizin için araştırdık.

Mavi Gözler İçin En Güzel Makyaj Tüyoları

Büyük podyumlara baktığımız zaman genel olarak mavi gözler için far kullanımı bakır ve turuncu tonlardır. Bu neden tercih ediliyor? Bunun nedeni makyaj rengi ile göz renginin birbirine zıt görüntü sergilemesini sağlamaktır. Bu şekilde yapılan makyajda göz rengi daha çok belirginleşir ve ortaya çıkar. Mavinin zıt rengi turuncudur. Siz de mavi gözlere sahipseniz gözlerin ön plana çıkması için makyaj yaparken far renginizi bronz, turuncu, somon ve bakır renklerde tercih etmelisiniz.

Siyah göz makyajı yapmayı düşündüğünüz zaman da sert bir görüntü sergilememek için diğer tonlardan yardım alabilirsiniz. Dumanlı görünüm için sadece siyaha ihtiyacınız yoktur. Altın, metalik bakır, kahverengi renklerden yardım alınız. Bu şekilde daha çekici bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Özel bir günde yapacağınız makyaj için farklılık yaratmak istiyorsanız ışıltılı mor renkler ve simli renklerden yardım alınız. Göz renginize yakın tonlar olmasınına özen gösteriniz. Böylece farklı ve çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yeşil Gözler İçin En Güzel Makyaj Tüyoları

Gözleriniz yeşil ise ve gözlerinizi belirginleştirmek istiyorsanız yine belli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Yeşil gözlere sahipseniz asla vazgeç memeniz gereken ve her makyajda kullanmanız gereken renk mordur. Tek bir fırça darbesi kadar bile kullanmanız yeterlidir. Dikkat etmeniz gereken kritik nokta mor rengin mavi tonlarda değil de koyu renk bordoya yakın tonda olmasıdır. Mor tonla birlikte kullanacağınız yeşil far da gözlerinizi ortaya çıkarıp etkili görünmesini sağlayacaktır.


Renkli Gözler İçin En Güzel Makyaj Tüyoları

Eğer gözlerinizi parıltılı göstermeyi amaçlıyorsanız bakır ve altın tonlarından yardım alınız. Göz kapaklarının uçlarına bu tonları uyguladığınız takdirde gözleriniz ışıltılı bir görünüme kavuşacaktır. Eyliner seçiminizi siyah tonlar yerine kahverengi tonda seçerseniz bakışlarınızda yumuşaklık olacaktır. Rimelde de aynı uygulamayı yapınız. Siyah değil de kahverengi tonları kullanınız. Bu sizin daha doğal görünmenizi sağlayacaktır.

Gümüş tonlardan kesinlikle uzak durunuz. Gümüş tonlar bakışlarınızı donuklaştırır ve solgun görünmenize neden olur.

Ela Gözler İçin En Güzel Makyaj Tüyoları

Sırada ela gözler var. Bu göz aslında makyaj yapmada tehlikeli bir göz rengidir. Nedeni de makyaja göre göz renginin değişe bilmesinden kaynaklanmaktadır. Ela gözlere sahipseniz en doğru seçim toprak renkleridir. Gri, mavi, mor ve yeşil tonlarla harika bir görüntü yakalayabilirsiniz. Altın tonlarla yapacağınız makyaj sizi çekici yapacağı gibi doğal bir görünüm de kazandıracaktır. Gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız  seçiminiz lacivert tonlar olmalıdır.

Ela renk kahverengi ile zıtlık oluşturur. Dolayısıyla kahverengi tonda yapılan makyaj gözlerinizi harika bir şekilde ön plana taşır. Çok açık kahverengi tonlar sakıncalıdır. Bu nedenle koyu kahverengi tonlarını tercih ediniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ