Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

REGL DÖNEMİNDE SAÇ BOYASI NEDEN YAPILMAZ?

REGL DÖNEMİNDE SAÇ BOYASI NEDEN YAPILMAZ?

Kadınların kuaföre gitme nedenlerinin ilk başında genelde saçlarını boyatma veya saç köklerindeki beyazları kapatma sebepleri ilk sıralarda yer alır. Ama saç boyama yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı sağlık problemlerini de dikkate almak gerekir. Kadınların en çok merak ettiği konular arasında regl dönemlerinde saç boyanır mı konusudur.

REGL DÖNEMİNDE SAÇ BOYASI NEDEN YAPILMAZ?

Regl dönemlerinde kadınların vücudunda oluşan bazı hormonal değişiklikler nedeniyle genellikle kadınlar bu dönemlerde saç boyatmaktan kaçınırlar. Bu doğru bir karardır. Nedenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

Vücut kimyasallara karşı tepki verir, hormonal dengeler değişir ve bu dönemde saçınıza sürülen boya istediğiniz sonucu vermez. Bununla da kalmaz saçınıza uyguladığınız fön bile birkaç saat içinde bozulabilir.

Vücuttaki değişiklik sadece hormonal dengesizlikle de kalmaz ve vücudun ısı miktarı da artış gösterir. Bundan dolayı saç boyası yanında herhangi bir kozmetik ürünü de istediğiniz rengin oluşmasını etkileyebilir.

Regl döneminizde saç renginiz de köklü bir değişim yapmaktan uzak durun.  Vücudun normalden daha fazla ısınmış olması saçlarınızda kızıllanmaya yol açar ve istediğiniz tonu tutturmanız zorlaşır.Regl döneminde kahverengi ve koyu renk boyalardan kaçınmanızı öneririz. Bununla birlikte platin sarısı, açık sarı renkleri uygulayabilirsiniz. Çünkü vücut ısınızın yüksek oluşu saç renginizin de daha rahat açılmasına yol açacaktır. Bu nedenle saçınızın rengini açmak için ekstra bir işleme gerek duyulmayacaktır. Şunu da hatırlatmada yarar var. Bu formül her kadın için geçerli değildir. Bazı kadınlarda bu belirtiler oluşmayabilir.

Saç diplerindeki beyazlar ve saçta beyazları olan kadınlar regl dönemlerinde saç boyası yaptırmamalılar. Beyaz saç ne kadar boyansa da iyi netice alamazsınız. Beyaz olan kısımlarda sadece kızıllıklar oluşur ve iyi bir görüntü alamazsınız.

Saçlar temiz olduğunda ve regl döneminde olduğunuz zaman saç derinizde yanma ve kaşıntı meydana gelir.

Saçınızı regl döneminde boyattığınız zaman boya tutsa bile kısa süre içinde bu boyanın aktığını fark edeceksiniz. Bu nedenle hanımlar saçınızın boyasını yaptırırken regl döneminize gelmemesine dikkat etmenizde yarar var.

Boya tutsa bile erken akma ihtimali söz konusu olabiliyor

Saçınızı adet döneminizde boyadığınız da, boya tutmuş bile olsa kısa süre içerisinde aktığını görebilme ihtimaliniz oldukça yüksek olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ