Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

PRP Nedir? Nerelerde Kullanılır?

PRP Nedir? Nerelerde Kullanılır?

PRP yani plateletrich plazma hastadan kan alınması ie santrifüj edilerek elde edilen ve trombosit ile trombositten ortaya çıkan büyüme faktörleri açısından zengin olan bir sıvıdır. Son zamanlarda ünlülerin çok sık kullandığı bir güzellik uygulamasıdır.

PRP Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Hangi Hastalıklarda ve Nerelerde Uygulanır?

Ayak bileği, kalça ve dizlerde oluşan kireçlenmelerde, çapraz bağ hasarları ve menisküs tedavisinde, ayak topuğundaki ağrılarda, omuz çevresinde olan incinme ve yırtıklarda, golf tenisçi dirseğinde ve ayak bileğindeki burkulmalarda uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca herhangi bir yan etkisi yoktur.

Cilt İçin PRP Uygulaması

Cilde uygulandığında doğal olarak canlılık kazandırır. İyileştirme gücü oldukça yüksek olduğundan kırışıklık, cilt sarkmaları, sivilce izleri, leke tedavisi, cilt çatlakları, yara izleri ve saç dökülmelerinde kullanılan bir yöntemdir. Trombositler büyüme faktörlerini bünyesinde barındırır. Bu da cildi onararak, canlanmasına olanak sağlar. Cildi gençleştirerek daha da güzelleştirir. İşlem uygulandıktan hemen sonra bile farkedilebilir bir değişim yaşanır. Etkisini hemen gösteren bir uygulamadır. Bazen kişiden kişiye değişmekle beraber 3 veya 4 seans sürebilir. 30 ile 45 dakika arası sürmektedir. Anestezik kremler sayesinde ağrı ve acı hissedilmemektedir. Günlük yaşamı etkilemeyen bir uygulamadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ