Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Porselen Makyaj Yapımı

Porselen Makyaj Yapımı

Porselen Makyaj Yapımı

Porselen makyaj özellikle gelinlere ve televizyona çıkan insanlara, mükemmel görüntü vermek amacı ile yapılır. Öncelikle cildinizin tüylerden temizlenmiş olması gerekir. Ardından güzel bir arındırıcı ile temizlemek gerekir. Porselen makyajda işin sırrı cildin tüylerden ve kalıntılardan arınmış olmasıdır. Kusursuz görünmesi için bu şart. Eğer yüzünüzde yara izi veya benler varsa, porselen makyajla bu görüntüyü çok güzel bir şekilde kapatabilirsiniz.

İkinci Adım Fondöten

Fondöten, porselen makyajın olmazsa olmazıdır. Bu fondötenin ise sıvı olması gerekir. Çünkü toz fondötenler aynı görüntüyü vermeyecektir. Cilt renginize uygun tonda olması, mat olması ve iyice yedirilmesi gereklidir.

Üçüncü Adım Pudra

Mat olan pudralar kullanmalısınız. Bu seçim, porselen makyaj için çok önemlidir. İstediğiniz görüntüyü yakalamak için mat olması şart. Cildiniz sorunluysa pudra üzerine kapatıcı da kullanabilirsiniz.

Dördüncü Adım Makyaj

Porselen makyaj yapımı için bir diğer önemli şey ise gözlerdir. Biraz ön plana çıkarmak gerekir. Açık tonlarda bir göz makyajı ve kirpikleriniz kısa ise takma kirpik takmak gerekir. Gözleriniz renkli ise fazla göz makyajı yapmanıza gerek yok. Ama renkli değilse biraz daha ileriye gidebilirsiniz. Yani gözlerinizi daha da ön plana çıkarmanız gerekebilir. Makyajınızı tamamladınız ve sıra geldi ruj seçimine. Ruj renginiz koyu tonlarda olmalıdır. Canlı bir renk olsun. Evet porselen makyaj aslında günlük olarak kullanması zor bir makyajdır. Ancak özel günlerde daha da güzel görünmek için bu zahmete değer sanırım.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ