Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

PARKE DÖŞEMELERİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN BAZI KONULAR

PARKE DÖŞEMELERİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN BAZI KONULAR

PARKE DÖŞEMELERİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN BAZI KONULAR

Evinizin, dekorasyonunda parke döşemeleri, zeminler önemli bir konumdadır. Bu yüzden gerek tadilat zamanı gerekse yeni oturacağınız eviniz için hangi parke modeli kullanacağınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Suyun kullanıldığı alanlar için farklı parke modelleri, sudan uzak alanlarda daha farklı tercihlerde bulunmanız gerekmektedir. Parke döşemeleri hakkında bilmeniz gereken bazı konular ile ilgili sizleri bazı aydınlatıcı bilgiler vermek istedik.

Birçok mekanlar için tercih edilen parke modelleri en popüler zemin çözümleri arasında yer almaktadır. Ev, ofis, restoran ve daha birçok yaşam alanı için tercih edilen yer döşemelerinin en bilineni masif parke modelidir. Dayanıklı yapıda oluşu, estetik görüntüsü ve uzun süreli kullanıma uygunluğu sebebiyle oldukça tercih ediliyor. Fakat fiyat açısından biraz pahalı olduğu  için bütçesi uygun olmayan kişiler için iyi bir çözüm değildir.

Lamine parke modelleri de masifin bir alt tabakasını oluşturur. Masif ahşapların işlemden geçirilerek elde edilmesiyle oluşur. Dış etkenlere dayanıklı yapısı, çizilmez özelliği ve uzun süre kullanılabilir ve çok tercih edilen bir modeldir.

Laminat parkeler ise lamine parkenin bir alt tabakası olup, parke döşemeleri hakkında bilmeniz gereken bazı konular içinde bütçesine uygun yer döşeme çözümü arayanlar için Laminat parke modellerini tavsiye edebiliriz. Uygulaması da oldukça pratiktir. Su ve rutubetten korumak için  altına koruyucu malzemeler döşendikten sonra uygulanmaktadır.

Islak zeminlerde ahşap zemin çözümleri uygun değildir. Bu nedenle seramik ve porselen en iyi çözümdür. Islak zeminlerde en çok kullanılan yer döşemesi porselen karolar’dır. Ekonomik ve dayanıklı olmasından dolayı banyo ve tuvaletlerde kullanılabilir. Dekoratif yapısı, anti bakteriyel özelliği ve sıcak – soğuk havalara karşı direnciyle oldukça kullanışlıdır.

Parke döşemeleri hakkında bilmeniz gereken bazı konular içinde son zamanların parke trendi nedir? Dilerseniz bu bilgiyi de size verelim; Özellikle ıslak zeminler için yer döşemesi olarak doğal taşlar çok tercih edilmeye başlandı. Kaymayan özellikte olmaları, doğal görüntüsü ile oldukça ilgi görüyor. Örneğin çini karo döşemeleri oldukça popüler olmaya başladı. Geometrik desenleri ile tercih edilen bu modeller, çini sanatının estetik görüntüsünden dolayı özel mekanlarda da çok kullanılıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ