Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Oscar Ödüllü Ve Oscar Olmaya Aday Muhteşem Filmler

Oscar Ödüllü Ve Oscar Olmaya Aday Muhteşem Filmler

Oscar ödüllü filmlerinin yanı sıra ödül alamayarak şaşırtan filmleri hatırlayalım. İşte sizin için seçtiğimiz Oscar’lı ve Oscar’lık filmler.

Oscar Ödüllü Ve Oscar Olmaya Aday Muhteşem Filmler

A Beautiful Mind

Oscar ödüllerini silip süpürmüştü. En iyi Film, Yönetmen, Senaryo ve Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında ödül aldı. Akıl hastalığı ile boğuşan ünlü ekonomist John Forbes Nash Jr.’ın hayatını ve çalışmalarını anlatıyor.

Argo

Akademinin en iyi uyarlama ve En İyi Film ödülünü aldı. 1979’da İranlı militanlardan kaçıp Kanada elçiliğine sığınan altı Amerikalı, CIA’yi ayrıntılı bir kurtarma planını anlatıyor.

Forrest Gump

Saf bir adam olan Forrest Gump bir dizi tesadüf sonucu kendini 1960 ve 70’li yılların en önemli olaylarının ortasında 1994’ün En İyi Film, En İyi Aktör ve En iyi Yönetmen Oscar’larını aldı.

Hayat Güzeldir/ Life is Beautiful

Yahudi bir garson, karısı ve oğlu ile toplama kampına gönderilmiştir. Oğluyla bir oyun oynayarak onun masumiyetini korumaya çalışır. En İyi Yabancı Film dalında Oscar’a, Cannes Film Festivali’nde ise Büyük Ödül’ü aldı.

Oscar’lı ve Oscar’lık sinema filmleri demiştik yazımızın başında işte Oscar’lık olup da Oscar kazanamayan filmler arasında diğer filmler ise şunlar.

Fight Club

Insomnia hastası bir adam ve asi Tyler Durden’in birlikte kurdukları rahatlatıcı ama vahşi bir topluluğu anlatan film.

American History

Cinayetten hapis yatan bir nazi, yıllar sonra bambaşka bir insan olarak hapisten çıkar ve kardeşini yanlış yoldan döndürmek için mücadele eder. Oscar’lı ve Oscar’lık filmler içinde bir baş yapıp fakat Oscar alamayışı üzücü.

The Matrix Reloaded

Düşsel üçlemenin hasılatı en yüksek olan bu ikinci filmi vizyona girer girmez sinema gişelerinde bir numaraya oturmuştu. Oscar alamayan filmler arasında yer alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ