Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Online Alışveriş Sitesi

Modarazzi.com.tr

Modarazzi.com.tr

Yeni Nesil Moda & Yaşam Portalı www.Modarazzi.com.tr

Online Alışveriş Sitesi

Gelişen internet ortamında gün geçmiyor ki yeni bir web sayfası açılmasın. Değişen ve gelişen dünyada tek gelişen internet ya da internet kullanımı değildir. İnsanların istekleri, yaşam tarzları ve alışveriş yapma istekleri ve şekilleri de değişime uğramaktadır. Gün geçtikçe artan online alışveriş sitelerine eşlik eden online alışveriş sevenler de artmaktadır. Zaman ve çeşitlik açısından geniş bir yelpazeye sahip olsa da online alışveriş siteleri ne kadar güvenli hiç düşündünüz mü? Kullanmayı tercih ettiğiniz online alışveriş sitesinin güvenli bir e-ticaret tabanına sahip olup olmadığını anlamak aslında çok basittir. Eğer tüketiciler bu konuda bilinçli olursa herhangi bir sıkıntı yaşamazlar.

Modarazzi.com.tr öncelikle  güvenli online alışveriş sitesi kullanımı hakkında size bilgi vermeyi bir sorumluluk olarak görmektedir. Bu alışveriş siteleri herhangi bir internet sitesi adresi üzerinden web sayfası tasarımı ve e-ticaret için düzenlenmesi gerekir. E- ticaret alışveriş sitelerinin site güvenliği SSL sertifikasına sahip olması onları diğer sitelerden ayıran en büyük farktır. Peki bu SSL sertifikası ne anlama gelir? Gelişen bu internet ortamında yapacağınız herhangi bir parasal işlem için güvenlik duvarı oluşturarak kredi kartınızı gönül rahatlığıyla kullanma olanağı sağlar. Güvenli kredi kartı kullanımı için internet sitelerine verilen bu özel güvenlik sistemiyle yapacağınız her işlem kayıt altına alınır. Böylece ne site yöneticileri ne de müşteriler mağdur olmaz. SSL sertifikası olan bir internet sitesinden alışveriş yapmaya karar verdiniz diyelim. Bu sitelerde banka sanal post adı verilen sistem uygulanır ve siz bu sisteme kredi kartı numaranızı girersiniz. Önünüze gelecek onay  butonunu tıkladığınızda sisteme giriş yaptığınız kredi kartı bilgileri bankaya ulaşır. Banka tarafından onay alan işleminizin sonucu ekrana yansır. İster Türkiye’de alışveriş yapın isterseniz de dünyanın neresinde olursanız olun internet ortamında alışveriş yapacaksanız SSL sertifikası olan güvenli siteler tercih etmelisiniz.

Şunu sakın unutmayın SSL sertifikası olmayan hiç bir internet sitesi hiç bir bankadan sanal post kullanım hizmeti alamaz. Sanal post diye bahsettiğimiz şey, birebir yüz yüze alışverişte gittiğimiz herhangi bir mağazada bulunan kredi kartı cihazlarının internet ortamında kullanılmasıdır. Nasıl ki yaptığınız alışveriş sonrası kredi kartınız post cihazına yerleştiriliyor ve yaptığınız alışverişin ücreti bankayla iletişime geçilerek çekim yapılıyorsa sanal ortamda da aynı işlem uygulanarak ödeme tutarı satıcı firma hesabına aktarılır. İnternet ortamında vermiş olduğunuz hiç bir bilgi kesinlikle paylaşılamaz. Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde en önemli unsur alışveriş esnasında kullandığınız bilgisayarın güvenli ve size ait olmasıdır. Ticari ünvanı olan ve vergiye tabi olan internet sitelerinde online alışveriş sistemi bulunur. Şahsi olarak açılan alışveriş sitelerinde kredi kartı kullanım imkanı yoktur. İster telefon ister mail yolu olsun hiçbir şekilde kredi kartı bilgileri paylaşılmamalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ