Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Ombre ile Sombre Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ombre ile Sombre Arasındaki Farklar Nelerdir?

Gün geçmiyor ki yeni bir terim çıkmasın. O kadar çok güzellik terimi var ki, takip etmekte bazen zorlanıyoruz. Sombre. Evet ombreden sonra sombre. Ombre nedir? Sombre nedir? Araslarında fark var mı?

Ombre ile Sombre Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ombre Nedir?

Genellikle yaz aylarında trend olan bir saç rengidir. Saç boyarken balyaj tekniği ile farklı renkler çıkarılmasına ombre denir. Ana saç rengi, dipten uca doğru ya koyulaştırılır ya da açılır. Açılma işlemi veya koyulaştırma işlemi, saç diplerinden saç uçlarına doğru 6 tondan oluşur. Sert geçişlerden uzak durularak, daha yumuşak geçişler yapılır. Böylece doğal bir görüntü ortaya çıkar. Fakat ombre yaptırmak, profesyonellik isteyen bir iştir. Saç güzelliğini bozmak istemiyorsanız, işin ehli bir kuaföre yaptırmalısınız.

Sombre Nedir?

Genellikle sonbahar ve kış aylarının saç rengidir. Sombre ombreye göre daha yumuşak geçişleri olan tonlardır. Renklerin fazla belli olmasını istemiyorsanız sombreyi tercih edebilirsiniz. Adeta gizli renk geçişleri vardır.

Ombre ve Sombre Arasındaki Farklar

Sombre uygulanan saçlarda, ombre uygulanan saçlara göre saç renkleri fazla belli değildir. Renk geçişleri daha yumuşak ve gizlidir. Ombre uygulanırken 6 veya 7 ton renk geçişi yapılırken, sombre uygulamasında en çok 4 ton renk geçişi uygulanır. Sombrede saç uçları ile saç dipleri arasında renk farkı fazla değildir. Ombre uygulamasında daha belirgindir. Sombre çok hafif yapılan gölgeleme işlemi iken, ombre daha belirgin yapılan bir gölgeleme işlemidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ