Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

OLDUĞUNUZDAN DAHA FAZLA KİLOLU GÖSTEREN BAZI KIYAFETLER

OLDUĞUNUZDAN DAHA FAZLA KİLOLU GÖSTEREN BAZI KIYAFETLER

Her zaman için şunu iyi bilin ki göz alıcı ve büyük desenleri olan kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu göstermektedir. Eğer zayıf ve uzun boylu değilseniz bu tarz kıyafetlerden mümkün olduğunca uzak durun. Eğer desenli kıyafetler giymeyi seviyorsanız minimal desenlere sahip küçük motifli kıyafetleri tercih edebilirsiniz, bu kıyafetler kilolu gösteren kıyafetler arasında değildir ve tercih edilmemelidir.

OLDUĞUNUZDAN DAHA FAZLA KİLOLU GÖSTEREN BAZI KIYAFETLER

Canlı Ve Parlak Renkler

Canlı ve parlak renklerden uzak durmanız gerekiyor. Çünük parlak renkler sizi olduğunuz kilodan daha fazla kilolu gösterir. İddialı parlak renklerin yerine koyu tonları tercih ederek çok daha ince görünebilirsiniz. Bir seçenek daha var. Mesela koyu renklerle parlak renkleri kombinleyerek de güzel bir fark yaratabilirsiniz.

Beden Ölçüsü

Bedeninize uygun olmayan çok bol ya da çok dar kıyafetler de sizi kilolu gösterir. Kıyafet seçiminde beden ölçünüzü dikkate alın ve aşırı uçlarda seçim yapmayın.

Bol Hırkalar Ve Bol Elbiseler

Bol hırkalar ve bol elbiseler de sizi olduğunuzdan daha kilolu gösteren tasarımlardır. İnce görünmek istiyorsanız mutlaka boyun bölgenizi açıkta bırakın. Kıvrımları ön plana çıkartarak, gizlenecek yerleri daraltacak elbise modellerini tercih ediniz. Bu formül hırkalar için de geçerli. Fazlalıkları gizlemek için giyilen bol hırkalar aslında sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.

Kısa Ceketler

Bu tarz ceketler tüm hatları göz önüne serer. Kilo fazlanız varsa ve bir de basenleriniz geniş ise kısa ceketle daha da kilolu görünürsünüz. Bunun yerine kiloları kapatacak uzun ceketler tercih ediniz.

Kalın Çizgiler

Kalın çizgili kıyafetler her zaman bedeninizi olduğundan daha geniş gösterir. Bunun yerine ince ve dikine çizgileri olan modelleri tercih edebilirsiniz.  Böylece gayet hoş ve fit bir görünüme kavuşursunuz.

Kadife Kumaşlar

Kadife kumaşlar olduğunuzdan daha fazla kilolu gösteren bazı kıyafetler arasında en elverişli kumaşlardır. Kadife etek ve pantolon tercihi yapmanız halinde daha kilolu görüneceğiniz ihtimalini de sakın unutmayın. Kadife yerine krep kumaş seçeneğini değerlendirmenizi öneririz.  Böylece daha ince ve daha şık görünürsünüz. Benzer yazımız olan Olduğunuzdan Daha Zayıf Gösteren Bazı Giyim Hileleri yazımızı okuyabilir, daha farklı bilgi sahibi olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ