Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

ÖĞRENCİ EVİ DEKORASYONU NASIL OLMALI?

ÖĞRENCİ EVİ DEKORASYONU NASIL OLMALI?

Çoğu kişi okul yıllarında bir öğrenci evinde yaşamıştır. Günümüzde çok kullanışlı ve öğrencilere uygun evler artık daha çok vardır. Öğrenci evi dekorasyonu yapacaksanız öyle çok büyük bütçeye de ihtiyaç yoktur. Hesaplı bir bütçe ile de öğrenci evi dekorasyonu gayet mümkün olabilmektedir.

Peki, öğrenci evi dekorasyonu nasıl olmalı? yapılırken nelere dikkat edilmeli? Bu yazımızla size birkaç ipucu verelim.

Tek başına mı yoksa birkaç arkadaş ya da tek bir arkadaşla mı kalınacak. İlk olarak bunu düşünmeli ve kaç kişi kalınacaksa karar verilmelidir. Evde kaç kişinin yaşayacağı kesinlikle bilinmelidir.

Yatak odası dışında genel olarak mutfak ve oturma odası ortak kullanım alanıdır. Bu yüzden ortak zevklere göre dizayn edilmelidir.

Bütçe öğrenci evi dekorasyonu yaparken elbette ki çok önemli. Ayrıca öğrencilik hayatında daha da önemli. Bu yüzden evin dekorasyonunu hep birden değil yavaş yavaş yapmalısınız. Mesela oturma grubu veya kanepe mi aldınız sehpa almayı daha sonraya bırakınız.

Öğrenci evi dekorasyonu nasıl olmalı? Sorusuna en güzel cevap olarak şu kadarını söyleyebiliriz, mobilya seçerken pahalı ve lüks olmayan mobilyalar tercih etmelisiniz. Bütçeniz çok kısıtlı ise temiz ikinci el ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Bazen yatılı misafiriniz gelebilir. Bunun için de aldığınız oturma gruplarının yatak olabilen ve açılıp kapanan olmasına özen gösterin. Böylece ekstra yatak aramanıza gerek kalmaz ve yerden de tasarruf edersiniz.

Mobilya seçiminizi açık renklerden yana yapmayın. Sonuçta her gün temizlik yapmaya vaktiniz olmayacak. Ayrıca öğrenci evi dekorasyon yaparken mutlaka bir baza ile yatak tercih edin. Gerek duymadığınız eşyaları rahatça bazaya yerleştirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ