Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Mutlu Bir Evliliğin Sırları

Mutlu Bir Evliliğin Sırları

Mutlu Bir Evliliğin Sırları

Evlilikler eskiden olduğu gibi uzun ömürlü olmuyor. Büyüklerimize baktığımızda ‘’nasıl bu kadar uzun süre evli kalabilmişler’’ diye düşünüyor insan. Peki neden bu kadar boşanma yaşanıyor? Mutlu bir evliliğin sırları neler?

Belki de en önemli sebep, evlenmeden önceki ilginin kaybolmasıdır. Çünkü evlendikten sonra maddi sorumluluğun ağırlaşması, çocukların ilgiye muhtaç olması ve kıskançlıklar birçok soruna neden oluyor. O yüzden birbirinizle ilgilenin.

Eskiden yapmaktan keyif aldığınız şeyleri hatırlayın ve tekrar yapmaya başlayın. Paylaşımlarınızı artırın. Hayatınıza hareketlilik katın.

Nasıl olduğunu sık sık sorun ve sorunlarının farkına varın. Problemlerinizi beraber çözmeye çalışın. Bazen sorunlar bir kişinin çözebileceğinden büyük ve ağır olabilir. Sorunlarınızı paylaşın.

Herhangi bir konuda ondan fikirler alın ve düşüncelerine değer verdiğinizi gösterin. Duygularına ve düşüncelerine saygılı davranın.

Kavgadan, gürültüden, bağırmaktan, sinirlenmekten uzak durun ve konuşarak sorunları aşmaya çalışın. Birbirinizi iyi dinleyin.

Sevdiği ve sevmediği şeyleri iyi öğrenin. İnatçı olmayın ve daha yumuşak olun. Mutlu bir evliliğin sırları dendiğinde sürprizlerden bahsetmeden olmaz. Küçük sürprizlerle onu şaşırtın.

Mutlu etmek için mutlu olmaya çalışın. Her zaman kötüyü değil, iyi şeyleri de düşünün. Onda olan değişiklikleri farkedin.

Empati kurun ve sürekli eleştirmeyin. Kendinizi sorgulamayı öğrenin. Belki de sorun sizdedir. Eleştiriye açık olun.

Tartışırken şiddetten kaçının. Küfür ve hakaret etmeyin. Sadık olun. Birbirinize karşı dürüst davranın ve güvenin.

Ben duygusu yerine biz duygusu ile hareket etmeye çalışın. Sorunlarınızı çözemediğinizde, uzmanlardan yardım almaktan çekinmeyin.

Fikirlerinizde farklılıklar olabilir. Fakat bu farklılıklar yüzünden tartışmayın. Daha anlayışlı davranın.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ