Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Mükemmel İlişkinin Formülü

Mükemmel İlişkinin Formülü

Aşk ve ilişkiler yönünden ilişkiniz sürerken bazı şeyleri doğru biliyor sanırsınız fakat bildikleriniz yanlış olabiliyor. Eğer gerçek mutluluğu yaşamak istiyorsanız inandığınız bazı şeylerin doğru olduğundan emin olmalısınız.

Mükemmel İlişkinin Formülü

Uzmanlar doğru ilişkinin formülünü birçok maddeyle sıralıyor. İşte bu yazımızda size bu maddeleri tek tek ele alacağız.

Mükemmel İlişkide Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Sevgilinizin Yapmaktan Zevk Aldığı Her şeyi Sevmeniz Gerekmiyor

Partnerinizle aynı şeyleri sevmek ve yapmaktan zevk almak zorunda değilsiniz. Futbol oynamayı ya da maç izlemeyi çok seviyorsa onunla oturup maç izlemek veya maçlarına gitmek zorunluluğunuz yok. Bu sizi mutsuz edeceği gibi onu da fazlasıyla gerecektir. Onun kendine ayırdığı bu zamanında siz de zevk alacağınız başka bir aktivite içinde olabilirsiniz.

Gittiği Her Organizasyona Birlikte Gitmeniz Şart Değildir

Partnerinizin bir yemekte bulunması gerekiyor fakat siz gidecek kadar iyi hissetmiyorsunuz kendinizi. Bu gayet doğal bir şey. Sadece özürlerinizi karşı tarafa iletmeniz ince bir hareket olarak yeterli olacaktır.

Sevgiliniz En iyi Arkadaşınız Değildir

Sevgilinizle her konuda çok iyi anlaşıyor olabilirsiniz fakat o sizin en iyi arkadaşınız değildir. Sevgilinizden başka arkadaşlarınız olmalıdır. Sıkıntılarınızı, sevinçlerinizi ve birçok konuda paylaşımlarınızı rahatlıkla yaşayabileceğiniz, anlatabileceğiniz bir ya da birkaç tane arkadaşınız mutlaka olmalıdır.

Hayat Eşit Olsa da Karşılıklı Olarak Yapabileceğiniz Şeylerin Sorumluluğunu Alın

Çiftler arasında iş bölümü yapılması elbette ki gerekli ve doğal bir harekettir. Fakat her şeyi eşit şekilde bölüşme zorunluluğu olmamalıdır. Herkesin farklı sorumlulukları olabilir. Bu konuda anlaşarak iş bölümü yapıldığında iki taraf da rahatsızlık duymaz.

Her An Birbirinizi Görmeniz Gerekmiyor

Tabii ki birlikte vakit geçirmeniz, TV karşısında oturup zevkle bir şeyler izlemeniz, dışarıda vakit geçirmeniz çok doğal ve güzel şeyler. Fakat ara sıra kendinize ve partnerinize bağımsız zamanlar ayırmanız gerekiyor. Bu ilişkinizi daha da olumlu etkileyecektir.

Ara Vermek Bazen Olumlu Sonuçlar Getirir

Bazen ayrılıklar sevgi ve aşkı körükler. Onu ne kadar çok sevdiğinizi anlarsınız ve onsuz yaşamak istemediğinizi fark edersiniz. Bu da ilişkiyi daha güçlü hale getirir.

Size Daha Çok Zaman Ayırmasını İstemek Yanlış Değildir

Bazen neye ihtiyacın olduğunu söylemeniz gerekir. Bazı şeyleri anlamasını ve kendisinin hissetmesini beklemenize gerek yoktur. Sevgilinizle daha çok zaman geçirmeye ihtiyaç duyduğunuzda bunu ona söylemekten çekinmeyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ