Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Moda Dünyasının Öncüsü Koton Giyim

Moda Dünyasının Öncüsü Koton Giyim

Koton kendi tasarım ve ürünleri ile tekstil hayatına 1988 yılında İstanbul’da adım attı. Kendi konseptine uygun ilk Alışveriş mağazasını İstanbul’da açtıktan sonra yurt dışındaki ilk satış mağazasını Almanya’nın Münih şehrinde açtı.

Moda Dünyasının Öncüsü Koton Giyim

Koton Giyim Franchise sistemini mağazacılık operasyonunda uygulamaya aldı. 2001 yılında tasarım kadrosunu büyüterek ürün çeşitlerini artırdı ve büyük ölçekli mağaza açma prensibi ile hızlı moda kategorisinde yerini aldı. 2002 yılından itibaren Rusya ve Balkanlar’da yeni mağazalar açmaya başladı.

Koton Giyim Capital Dergisi’nın gerçekleştirmiş olduğu Türkiye’nin En Değerli Markaları araştırmasında 100 marka arasında Koton Giyim’in 26. Sırada olduğunu açıkladı. Ayrıca moda haberleri sürekli olarak Koton farkını söylemektedir. 2009 yılına gelindiğinde Koton Giyim 293 mağaza ile hizmet verecek duruma geldi ve yurt dışı mağazaları 39’ yükseldi.

Müşterilerine ve personeline pozitif atmosfer yaratmak amacıyla, 2010 yılında Cevahir’de radyo stüdyosu kurarak tüm Türkiye içindeki Koton mağazalarına canlı yayına başladı. 2011 yılında dünyaca tanınan ünlü model  Alessandra Ambrossio ile ilk Swimwear koleksiyonunun tanıtımını yaptı. Ayrıca ilk defa Kids ve Büyük Beden koleksiyonunu lanse etti.

Alışveriş Merkezi ve Yatırımcıları Derneği’nin yaptırdığı AVM’lerde en çok beğenilen ve tercih Edilen perakende markaları araştırmasında en çok beğenilen ve tercih edilen kadın markası olarak seçildi.Üç yıl boyunca arka arkayı bu araştırmanın galibi oldu. Moda dünyasının öncüsü Koton giyim Türkiye’nin Superbrand liginde de yer almıştır. 2015 yılında Koton Beauty markası 150’nin üzerinde ürün çeşidi ile kozmetik alanına girdi. Kanada merkezi araştırma şirketi olan BrandsPark’ın yaptığı çalışmada Türk alışveriş sevenlerin en çok güvendiği kadın markası unvanını aldı.

Koton Giyim mağazalarına internet üzerinden koton.com.tr sitesinden de ulaşabilir alışveriş zevki yaşayabilirsiniz. Ayrıca 0850 208 71 71 numaralı Müşteri Hizmetleri hattından da ulaşabilmeniz mümkün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ