Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Moda Alışkanlıkları Sağlığınızı Bozmasın

Moda Alışkanlıkları Sağlığınızı Bozmasın

Birçoğunuz bel ağrısı ve omurga rahatsızlıkları yaşıyordur. Günlük kıyafetler, yastık ve yatak seçimleri, topuklu ayakkabılar ve birçok şey sağlık düzenini ciddi şekilde etkiliyor.

Moda Alışkanlıkları Sağlığınızı Bozmasın

Omurga sağlığınızı korumanın en belirgin yolu omurgaya fazla yük bindirmeyen kıyafetler ve aksesuarlardan imkanlar dahilinde uzak durmaktır. Uzmanlar bu konuda önemli uyarılarda bulunuyor.

Yüksek ökçeli ayakkabılar ayak şeklini bozarak ciddi problemlere neden olurlar. Topuklu ayakkabı giydiğiniz zaman vücut kuvvet merkezinde öne kayma meydana gelir. Kalça ve omurga hizanızda bozulmalar meydana gelir.

Sütyen seçiminiz de oldukça önemlidir. Sıkı veya çapraz sutyen ile boyundan bağlanan elbiseler boyun, sırt ve omuz sağlığınızı bozabiliyor.

Elbette ki moda yelpazesi olan aksesuarlar sizin için çok önemlidir. Fakat boyna uzun süreli ağır kolye takmak da yine sağlığınızı olumsuz etkilemektedir.

Moda alışkanlıkları arasında, küçük cüzdanlara bir şey demiyoruz fakat içi tıka basa dolu ağır cüzdanlar da omurganıza ağırlık yapacağından omurganın dengesini etkileyecektir.

Zayıf görünmek için sıklıkla başvurulan korseler fazla sıkı olduğu zaman ve esnek değilse omurgaya baskı uygular ve disklerinizi olumsuz etkiler.

Kalem etek giymeyi sevenler de dikkatli olsunlar. Moda trendlerine uygun, etek dizleri birleştirdiği için dengeli yürümede zorluk yaşanır. Hareket kısıtlığı yaşandığı için disklerde problem oluşabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ