Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Mihriban Türküsünün Hikayesi

Mihriban Türküsünün Hikayesi

Mihriban türküsü, özellikle son dönemde Türkiye’nin en fazla izlenen diziler arasında yerini alan Çukur Dizisi sayesinde birçok kişi Mihriban türküsü ile tanıştı. Halk arasında öyle türküler vardır ki, insanı derinden etkiler. Dinlerken sizi alır başka diyarlara götürür. Peki hiç düşündünüz mü, bu türkülerin bir hikayesi olduğunu?

Mihriban Türküsünün Hikayesi

Evet bazı türküler yaşanmış gerçek hikayelerden yola çıkılarak yazılmıştır. Mihriban türküsü de bunlardan birisidir.

Abdurrahim Karakoç, 1960 yılında büyük bir aşk yaşamıştır. Sevdiğinin ismini gizleyerek Mihriban diye yazmıştır. Bugün köyde düğün var. Her yerden misafirler geliyor. Bu misafirler arasında Abdurrahim genç bir güzel kız görür. Bir şekilde tanışırlar. Kızın adı güler yüzlü, yumuşak huylu, muhabbetli ve merhametli anlamına gelen Mihriban’dır. Misafirler kaldığı süre boyunca bu aşk ilerler.

Abdurrahim bir sabah kalkar ve yine sevdiğini görmeye gider. Fakat misafirler çoktan gitmiştir. Bu olay çok acı gelir. Aşk acısı ile yanmaya başlar. Ailesine açılır. Ailesi ile birlikte kızı bulmaya Maraş’a gider. Nihayet bulurlar. Hemen kızı isterler. Fakat kızın ailesi bir sürü bahaneler sunarlar. En sonunda gerçeği söylerler. Çünkü kız nişanlıdır. Büyük bir yıkım yaşayan Abdurrahim köyüne geri döner. Aradan geçen yedi yıl onun aşkını söndürememiştir.

Mihriban Şarkı Sözleri

Mihriban Şarkı Sözleri

Mihriban Şarkı Sözleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ