Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Mide Ağrısına Doğal Yöntemler

Mide Ağrısına Doğal Yöntemler

Mideniz mi ağrıyor, günlük yaşantınızı mı etkiliyor, evde ilaç yok ama evdeki malzemelerle bu sorunu çok kısa bir zamanda hazırlayarak hemen rahatlayabilirsiniz.

Mide Ağrısına Doğal Yöntemler

Günümüzde mide ağrısı yaşa bakmadan ortalama 5 kişiden 3 ünde mide ağrısına rastlanmaktadır. Her mide ağrısında mide ilaçları ya da ağrı kesiciler ne zamana kadar birazda kendimizin doktoru olalım. Kimi insanlar aç karnına mide ilacı almanın bağımlısı olmuş kimi insanlar mide si ağrıdın da şurubunu kullanıyor. Peki, bu mide ağrısı nedir? Mide ye ilaçsız evde nasıl rahatlatırız onlara bakalım.

Mide Ağrısının Nedenleri

Mide ağrısı bağırsak ve mide sorunlarıyla oluşabilir. Çoğu insan hastalıkları sebebiyle ilaca bağımlı kalıyorlar buda zamanla mide de önce gastrit beraberinde gelen reflü takip ederek hastalık ilerler. Midede yanma ve ağrılı kramplar başlar. Neticede sürekli ilaç içmek zorundaysak mide ilacını almak zorundayız ama birde vereceğimiz çözümlere kulak veriniz. Sadece mide den kaynaklanan sorunlarsa gastrit ve reflüdür. İşte bunlar mide hastalığıdır. Mide ağrısının korkulacak bir tarafı yoktur. Ancak ağrı şikâyeti çok uzun süreli oluyorsa bir hekime başvurunuz.

Mide ağrısını tetikleyen yiyecek ve içecekler;

Asitli içecekler(kola, içki, meyve suları, kahve ),sigara, asitli yiyecekler(domates, portakal, mandalina, limon)

Mide Ağrısına Çözüm Getiren Pratik Yöntemler

*Zencefil: Toz halinde de kullanabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı toz zencefili kaynamış suyun içerisine ekleyip 10 dk. Harmanlanmasını bekleyin isteğe bağlı 1 çay kaşığı bal da ekleyebilirsiniz sonra bardağın dibini çalkalamadan ılık bir şekilde içebilirsiniz.

*Kuru nane: Sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar, yatıştırır ve ağrıyı alır. 1 bardak kaynamış suya 1 tatlı kaşığı kuru nane eklenir. Harmanlanması için 10-15 dakika beklenir. Süzüp ılık ya da sıcak olarak da tüketebilirsiniz.

*Patates: Kabuklarını soyun rendeden geçirip, elde ettiğimiz rendelenmiş patateslerin suyunu sıkın ve suyunu içiniz.

Bir de şöyle deneyin ne kadar ilaç içerseniz için ardından hemen asidi az olan meyvelerden mesela muz 1 adet tüketin mide koruyucu ilaçlara bile gerek kalmayacaktır. Sağlıklı düşünün sağlıcakla kalın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ