Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

MERAK EDENLER İÇİN KEFİR NEDİR? KEFİR NASIL YAPILIR?

Kefir Asya’da binlerce yıldır kullanıla gelen bir içecektir. Süt ve kefir mayasının bir araya getirilmesi ile oluşur. Yapımı ise oldukça basittir. Yarım litre ılık süte bir çay kaşığı kefir mayasını ekleyerek yoğurt mayalar gibi mayalanır. Burada önemli olan mayaya metal kaşık değmemesi gerektiğidir ve karanlık kalması gerektiğidir. Buzdolabı kullanımına gerek yoktur.

Kefirin Faydaları Nelerdir?

Merak edenler için kefir nedir? kefir nasıl yapılır? Yazımızın en önemli bölümü ise elbette ki kefirin insan sağlığına olan faydalarıdır.

Kefirin öncelikle faydaları nelerdir? Sindirime yardımcı olur. Hazımsızlık ve kabızlık problemlerine ve en önemlisi ise sağlık bakımından iyi bir çözümdür. Çok fazla probiyotik içerir. Bu da bağışıklık sisteminin güçlenmesine sindirim sistemindeki bakterilerin ve mikropların temizlenmesinde yardımcı olur. Antibiyotik özelliği vardır. Fazla miktarda magnezyum ve kalsiyum içerdiğinden kemik sağlığının korunmasına ve kemik erimesinin engellenmesine yardımcı olur. Kolesterolü düşürür, vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur. Sinüzite iyi gelir.

Umarız Merak edenler için kefir nedir? kefir nasıl yapılır? videomuz işinize yarayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ