Modarazzi | Yaşama Dair Her Şey |

Merak Edenler İçin Kapsül Otel Nedir?

Merak Edenler İçin Kapsül Otel Nedir?

Kısaca Kapsül Otel Nedir? Japonya’da geliştirilmiştir. Sayıca hayli fazla olan küçük odalardan ( yani kısacası kapsüllerden ) oluşan, alışılagelmiş otellerde verilen bir takım hizmetlere ihtiyaç duymayan ziyaretçilerin, tatil amaçlı en uygun fiyatlara konaklamasını sağlayan konaklama tipidir.

Merak Edenler İçin Kapsül Otel Nedir?

Odaların büyüklüğü ise değişkenlik gösterebilir. Bununla beraber genellikle ortalama 2 metre boyunda 1,5 metre yüksekliğinde ve 1,5 metre enindedirler.

Kapsül Oteller Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kapsül Oteller Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kapsül Oteller Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Odalarda genellikle priz bulunur. Bu oteller şarj aleti de kiralamaktadır. Ancak her zaman müsait şarj aleti olmayabilir. Yanınızda şarj aleti bulundurmanızı öneririz.

Kapsül otellerin en önemli avantajı fiyatlarının oldukça uygun olmasıdır. En dezavantajı ise gürültüdür. Bir odadaki ses diğer odaların çoğundan duyulur. Bu sebeple yanınızda kulak tıkacı bulundurmanız tavsiye edilir.

Klostrofobisi olanlar bu otellerde kalamazlar.

Bu oteller genellikle erkekler tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca bazı kapsül oteller sadece erkek müşterileri kabul etmektedirler.

Bazı kapsül otellerde gezi severler için bir şeyler atışdıra bilecekleri barlar da mevcuttur.

Bu otellerde en az 4, en fazla 17 saat kalmanıza izin verilir. Ancak 17 saat sonunda eğer boş yer varsa bir sonraki gün için rezervasyon yaptırmanız mümkündür.

Odalarda yemek yiyemezsiniz. Tuvaletler ve duşlar ortaktır.

Bu oteller Japonya’da ortaya çıktığı için, Japonya’ya gelen turistler ve seyahat severler merak ettikleri için burada konaklarlar.

İlk kapsül otel 1979 yılında Japonya’da açılmıştır. “Capsule Inn Osaka” isimli otel Kisho Kurukawa tarafından yapılmıştır.

Belki bir gün yolunuz düşer ve deneyimleme fırsatını yakalarsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ